empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2024-02-01  |  Ostatnia aktualizacja: 2024-07-05
Universal Robots odnotowuje mocny koniec 2023 roku
Universal Robots odnotowuje mocny koniec 2023 roku

1 lutego 2024 r: ODENSE, DANIA: Universal Robots, duńska firma zajmująca się produkcją robotów współpracujących (cobotów), odnotowała w 4. kwartale 2023 roku przychody w wysokości 103 mln USD, co stanowi wzrost o 21 proc. w porównaniu z 4. kwartałem 2022 roku. Q4 2023 był jak dotąd najbardziej dochodowym w historii firmy. Roczne przychody w 2023 roku wyniosły 304 mln USD, co oznacza spadek o 7 proc. w porównaniu z 2022 roku.

Prezes firmy, Kim Povlsen, powiedział: - Rok 2023 dla wielu naszych głównych klientów wiązał się z funkcjonowaniem w trudnym otoczeniu gospodarczym i biznesowym, przy spowolnieniu globalnej działalności przemysłowej w pierwszej połowie roku. Odnotowaliśmy jednak wzrost sprzedaży dla naszych głównych klientów i w kluczowych segmentach, w tym w paletyzacji, oraz w naszym strategicznie ważnym kanale OEM. Zakończyliśmy rok z dobrymi wynikami i wkraczamy w 2024 z doskonałymi podstawami do dalszego wzrostu.

Najnowsze coboty pomagają napędzać wzrost
W 2023 roku Universal Robots odnotował duży popyt na UR20 – pierwszego ze swoich cobotów o dużej ładowności, szczególnie w zastosowaniach związanych z paletyzacją i spawaniem. W listopadzie firma wprowadziła na rynek UR30 – drugi model z nowej serii cobotów, który otworzy przed klientami nowe możliwości automatyzacji. UR20 i UR30 stanowiły łącznie 30proc. przychodów w czwartym kwartale.

- Zwiększyliśmy tempo dostarczania na rynek innowacyjnych rozwiązań - powiedział Povlsen. – Wysyłamy już do klientów pierwsze UR30, a aby zaspokoić stały popyt na UR20, zwiększyliśmy produkcję w czwartym kwartale do ponad 1200 sztuk. Ostatecznie jednak nasz sukces zależy od całej platformy rozwiązań, które tworzymy. To ciągłe doskonalenie oprogramowania i łatwość obsługi, oprócz naszych innowacji sprzętowych, tworzą wartość dla naszych partnerów i klientów końcowych.

O Universal Robots
Universal Robots jest wiodącym producentem robotów współpracujących (cobotów) wykorzystywanych w wielu branżach oraz w edukacji. Założona w 2005 roku i mająca siedzibę w Odense, w Danii, firma Universal Robots dąży do stworzenia świata, w którym ludzie pracują z robotami, a nie jak roboty. Jej misja jest prosta: Automatyzacja dla każdego. Wszędzie.
Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszego na świecie komercyjnego cobota w 2008 roku, Universal Robots rozwinął portfolio produktów o szerokim zasięgu i ładowności oraz sprzedał ponad 75 000 cobotów na całym świecie. Wokół technologii cobotów rozwinął się rozległy ekosystem tworzący innowacje, zapewniający klientom wybór spośród szerokiej gamy komponentów, zestawów i rozwiązań dostosowanych do każdego zastosowania.

Więcej informacji na stronie: www.universal-robots.com

Kontakt dla mediów:
Dorota Prochowicz, Omega Communication,
dprochowicz@communication.pl, +48 728 433 401
Zapytania od mediów można kierować na adres PR@universal-robots.com

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Dodał:
Universal Robots A/S
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.