Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2021-11-03  |  Ostatnia aktualizacja: 2021-11-03
Wspólnie dla potrzebujących – pracownicy Parker Hannifin przekazują środki trzem polskim fundacjom
Ilustracja nadesłana (przez Rechters)
Ilustracja nadesłana (przez Rechters)

Pracownicy firmy Parker Hannifin,wspólnie zdecydowali o przekazaniu środków finansowych korporacji trzem polskim fundacjom. Obdarowane podmioty wybrano na drodze głosowania, a środki przekazano trzem z największą ilością głosów. Były to: Fundacja Anny Dymnej "Mimo wszystko", Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce oraz Fundacja Dr Clown.

„Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć polskie fundacje – działanie na rzecz lokalnych społeczności jest dla naszej firmy zawsze niezwykle ważne, dlatego też z przyjemnością wspieramy takie inicjatywy naszych pracowników, zapewniając im środki niezbędne do ich realizacji" – podkreśla Vladimira Fadrna, Marketing Communications Leader na Europę Środkową i Wschodnią w Parker Hannifin.

„Dzięki darowiźnie od Parker Hannifin wsparliśmy nasze działania na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualna w ośrodku terapeutyczno-rehabilitacyjnym >>Dolina Słońca<< w podkrakowskich Radwanowicach", powiedziała Alicja Rajs Specjalistka ds. Współpracy z Darczyńcami z fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko".

„Przekazane dofinansowanie pomogło nam zapewnić środki ochrony indywidualnej, tak ważne w czasach pandemii", dodaje. Dodatkowo zakupione zostały materiały plastyczne, które podopieczni fundacji wykorzystują do tworzenia wyjątkowych i barwnych prac.

Fundacja Dr Clown również przeznaczyła środki otrzymane dzięki pracownikom Parker Hannifnw na działania statutowe. „Ponieważ do czerwca nie mogliśmy jeszcze wchodzić na szpitalne oddziały, >>terapię śmiechem<< i przywracanie go na twarzach dzieci prowadziliśmy m.in. przygotowując tańce, zabawy i pokazy pod oknami szpitala. Z czasem zaczęliśmy prowadzić też zajęcia na dworze, z udziałem dzieci", mówi Katarzyna Czereszewska, koordynatorka programów CSR i fundraiserka w Fundacji Dr Clown.

Darowizna wsparła działania wrocławskiego oddziału fundacji i pokryła koszt kilkunastu wizyt w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym OSTOJA we Wrocławiu i Milickim Centrum Medycznym.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to fundacja niosąca pomoc opuszczonym i osieroconym dzieciom.

Celem fundacji jest zapewnienie im szczęśliwego dzieciństwa i przygotowanie ich do dorosłego życia. To część organizacji SOS - Kinderdorf International, obecnej w 133 krajach na całym świecie. Wykorzystując międzynarodowe doświadczenie, z powodzeniem fundacja działa w Polsce już od 30 lat

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia branży

Dodał:
Parker Hannifin Sales CEE
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także