Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-10-15   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-10-15
Współpraca ABB i IBM
fot. pixabay
fot. pixabay

ABB i IBM ogłosiły współpracę mającą na celu połączenie cyberbezpieczeństwa i technologii operacyjnej (OT). Pierwszym rezultatem tej współpracy jest opracowanie przez ABB nowej usługi OT Security Event Monitoring Service1, która łączy doświadczenie ABB w dziedzinie systemów sterowania procesami z ofertą monitorowania zdarzeń bezpieczeństwa IBM.

Aby lepiej połączyć dane OT z szerszym ekosystemem bezpieczeństwa IT, ABB opracowało nową ofertę, która umożliwia przesyłanie zdarzeń bezpieczeństwa z ABB do platformy IBM do zarządzania informacjami i zdarzeniami, znanej jako QRadar.

Rozwiązanie ABB zostało zaprojektowane zgodnie z architekturą referencyjną opracowaną wspólnie przez obie spółki. Zapewnia wiedzę potrzebną do szybkiego reagowania na incydenty związane ze sterowaniem procesami i jest szczególnie przydatne w złożonych procesach przemysłowych obecnych w branżach, takich jak ropa i gaz, przemysł petrochemiczny czy górnictwo. Nowe oprogramowanie do gromadzenia i przekazywania danych, które umożliwia tę integrację, jest obecnie używane przez pierwszych klientów i zostanie szerzej udostępnione przez ABB w nadchodzących miesiącach.

Nowa oferta ABB umożliwia zbieranie i przekazywanie danych systemu sterowania procesami, gromadzenie szczegółów dziennika zdarzeń z systemów sterowania i udostępnianie tych informacji dla IBM Security QRadar, który wykorzystuje automatyzację i sztuczną inteligencję do identyfikowania anomalii bezpieczeństwa i potencjalnych zagrożeń. Wykorzystane technologie są projektowane na platformach otwartych, co umożliwia łatwe wdrażanie w środowiskach chmur hybrydowych obejmujących chmury lokalne, prywatne lub publiczne.

Obie firmy planują dalszą współpracę w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa OT.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
arcweb
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także