Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu » zamknij
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-12-05   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-12-05
Współpraca Nidec Leroy-Somer i PSA
Współpraca Nidec Leroy-Somer i PSA
Współpraca Nidec Leroy-Somer i PSA

Japoński producent silników elektrycznych Nidec zakłada spółkę joint-venture z drugim co do wielkości europejskim producentem motoryzacyjnym, grupą PSA. Ich inżynierowie wspólnie pochylą się nad projektowaniem, rozwojem, produkcją i sprzedażą silników przeznaczonych dla pojazdów elektrycznych.

Partnerzy zainwestowali na początek 220 milionów euro. Nowa działalność połączy doświadczenie motoryzacyjne PSA z know-how Nidec Leroy-Somer na temat budowy silników elektrycznych i związanego z nimi wyposażenia.

Nowa firma będzie dostarczać silniki również dla innych producentów, których marki nie są zszerzone w ramach PSA. Według założeń zdolność produkcyjna do 2022 roku ma wynieść 900 tysięcy silników elektrycznych rocznie.

Nidec w coraz większym stopniu koncentruje się na przemyśle motoryzacyjnym. Do 2020 roku spółka chce w tym sektorze osiągnąć sprzedaż  na poziomie 5,4-7,6 miliardów euro. PSA przyspiesza z kolei rozwój pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Z tego tytułu nowopowstała firma joint-venture będzie miała siedzibę w Carrières sous Poissy w regionie paryskim. Działalność ma rozpocząć na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku pod warunkiem uzyskania zgody antymonopolowej.

Przewiduje się, że rynek silników elektrycznych wykorzystywanych w motoryzacji podwoi się do 2030 roku, osiągając wartość 45 miliardów euro.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
drivesncontrols

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :