Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-10-03  |  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-03
Wzrost sprzedaży półprzewodników
Wzrost sprzedaży półprzewodników
Wzrost sprzedaży półprzewodników

Pierwszy raz w historii wartość sprzedanych układów scalonych w ciągu jednego miesiąca wyniosła ponad 35 miliardów dolarów. Sierpniowy rekord poprzedzony był rokiem ciągłych wzrostów. Statystyki przygotowała organizacja Semiconductor Industry Association (SIA).

Rekordowy miesiąc był wyjątkowy w wielu aspektach. Sprzedaż wzrosła na każdym rynku regionalnym i w każdej kategorii produktowej. Ponadto wzrosty wykazano zarówno w porównaniu miesięcznym, jak i rokrocznym.

Przemysł półprzewodnikowy spotyka się z niezwykle dużym popytem już od 2010 roku. Tempo sprzedaży zaskoczyło wielu analityków, których prognozy wskazywały na dwukrotnie mniejszą dynamikę rynku. W Amerykach Północnej i Południowej analizowany wzrost miesięczny wyniósł 8,8%, natomiast rokroczny już 39%. Wynik Chin to odpowiednio 3,7% oraz 23,3%.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Raporty rynkowe

Źródło:
kopalniawiedzy
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :