Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-03-25   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25
Yokogawa zwiększa kompetencje SI
fot. pixabay
fot. pixabay

Yokogawa Electric ogłosiło, że sfinalizowało transakcję nabycia wszystkich udziałów duńskiej firmy Grazper Technologies. Przedsiębiorstwo to opracowało zaawansowane technologie sztucznej inteligencji przeznaczone do analizy obrazów, a Yokogawa zamierza je wykorzystać w różnych dziedzinach swojej aktywności biznesowej.

Grazper zostało założone w 2015 roku. Posiada w swoim portfolio zaawansowane rozwiązania dotyczące analizy obrazu oparte na sztucznej inteligencji, w szczególności na bazie FPGA. Duńskie oprogramowanie wykorzystuje metodologie rozpoznawania obrazu, które zostały opracowane teoretycznie przy użyciu algorytmów i modelowania 3D. Wyróżnia je to, że mogą być obsługiwane przy ograniczonych zasobach obliczeniowych.

Yokogawa opracowuje i oferuje rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji dla zakładów przemysłowych i projektów infrastruktury publicznej. Pozyskanie technologii firmy Grazper umożliwi firmie dostarczenie rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję do analiz obrazów przez roboty przemysłowe, a także do pracy w kontroli jakości i monitorowaniu bezpieczeństwa za pomocą kamer.

W pierwszym kroku integracji know-how spółka zależna Yokogawa, amnimo osadzi układ FPGA Grazper w przemysłowym gatewayu LTE będącym obecnie w fazie rozwoju. Dzięki temu posunięciu poszerzy się oferta Yokogawy w zakresie projektów inteligentnych miast i aplikacji bezpieczeństwa ukierunkowanych na lotniska i dworce kolejowe.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
arcweb
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :