Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-06-09
6 złotych zasad wydłużających żywotność wagi kontrolnej

Podpowiedzi ekspertów zwiększające efektywność i żywotność wag kontrolnych

W tym opracowaniu technicznym omówiono 6 złotych zasad, które pomagają wydłużyć żywotność dynamicznych wag kontrolnych, utrzymać niezmienną jakość oraz uzyskać maksymalną efektywność linii produkcyjnej.

Dynamiczne wagi kontrolne mogą mieć krótszą żywotność lub wymagać dodatkowych konserwacji i napraw z powodu nieprzestrzegania instrukcji serwisowych przez pracowników lub przeoczania przez nich sygnałów ostrzegawczych. W opracowaniu tym podkreślono, że prawidłowe przekazanie do eksploatacji, kompetencje pracowników, odpowiedzialna obsługa oraz regularne przeglądy i konserwacja mają decydujące znaczenie dla wydłużenia żywotności oraz dla zapewnienia spójnych wyników.

W tym opracowaniu technicznym omówiono szczegółowo następujące tematy:

  • Dlaczego prawidłowe przekazanie do eksploatacji ma zasadnicze znaczenie.
  • Co powinno obejmować szkolenie operatora urządzeń.
  • Dlaczego prowadzenie regularnych kontroli wzrokowych jest tak ważne.
  • Jakie korzyści niesie konserwacja zapobiegawcza.
  • W jaki sposób ustalenie warunków w zakładzie zapewnia precyzyjne ważenie.
  • Co jest główną przyczyną uszkodzeń czujnika wagowego wskutek przeciążenia.

Precyzyjne, przemysłowe systemy wagowe podnoszą jakość i wydajność procesów. Niemniej zależy to od poprawnego przeprowadzenia instalacji, integracji, konfiguracji i testów sprawności według odpowiedniej dokumentacji. Co więcej, pracownicy muszą znać właściwe procedury obsługi i konserwacji.

Terminowe uzyskanie gotowości do produkcji wymaga, zwłaszcza w fazie instalacji, staranności i doświadczenia w zakresie produktów. Tylko poprawnie zainstalowany system, wyregulowany, podłączony, przetestowany i wywzorcowany zgodnie z wymaganiami konkretnej aplikacji, będzie mógł spełniać swoje zadania. Obecnie tylko wykwalifikowani i autoryzowani technicy są w stanie zainstalować nowoczesną wagę kontrolną. Dla dostawcy urządzeń certyfikacja wiedzy techników nie powinna stanowić problemu, niemniej dla użytkowników nie zawsze jest to takie proste. Specjalista jest niezbędny do bezproblemowej integracji wagi z istniejącym systemem, szczególnie w zakresie zbierania danych i sterowania procesami. Podłączanie podzespołów i urządzeń peryferyjnych również wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności.

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę METTLER TOLEDO.

Czytaj także