Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-07-10
Gwarantowana prawidłowa masa napełnienia

z najnowszą technologią ważenia kontrolnego

W celu zapewnienia zgodności z niemieckimi przepisami dotyczącymi gotowych opakowań, czyli produktów wstępnie zapakowanych (FPVO), firma Lugato GmbH & Co. KG zdecydowała się zastosować wagę kontrolną METTLER TOLEDO XS40. Dzięki temu firma może zagwarantować, że określona masa nominalna jest ciągle kontrolowana, co zapewnia szybki i bezproblemowy przebieg procesów.

Dzięki wadze kontrolnej XS40 z linii produkcyjnej zaprawy w proszku oraz kleju do płytek w stojących workach nie zejdzie ani jeden nieprawidłowo napełniony produkt. W tym przypadku Lugato wykorzystuje wytrzymałość wagi kontrolnej w warunkach stałego zapylenia. Jest to możliwe dzięki wysokiej szczelności czujnika wagowego i elementom napędowym, takim jak łożyska toczne — ta zaleta jest dostępna nawet w standardowej wersji urządzenia. Szef działu produkcji dr Klaus Weluda korzystał już wcześniej z wag kontrolnych METTLER TOLEDO, dlatego miał okazję się przekonać o ich długim czasie eksploatacji i wytrzymałości.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości produktów METTLER TOLEDO oraz z poziomu obsługi technicznej, jaki zapewniali przez ostatnie 20 lat". Dr. Klaus D. Weluda, szef działu produkcji.

Dobre wykorzystanie miejsca na linii produkcyjnej

Innym ważnym dla Lugato aspektem było to, że system zajmie niewiele miejsca na linii produkcyjnej. Dzięki swojej modułowej konstrukcji wagę XS40 udało się łatwo połączyć z osobną szafką sterującą, na której zainstalowano także terminal wagowy. Bezpośrednio do linii produkcyjnej włączono jedynie jednostkę ważącą, oszczędzając w ten sposób bezcenne miejsce.

100% kontroli

Dzięki wadze XS40 Lugato ma pewność, że każdy produkt będzie monitorowany, co oznacza, że żaden nieprawidłowo napełniony produkt nie opuści zakładu, co się czasami zdarza przy kontroli wyrywkowej. To buduje zaufanie konsumentów do produktu i marki producenta, zapewniając jednocześnie zgodność z wymogami handlowymi. Co więcej, automatyzacja procesu umożliwia firmie lepsze wykorzystanie swoich zasobów.

Pobierz pełną wersję studium przypadku:

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę METTLER TOLEDO.

Czytaj także