Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-12-31
Firma Orthomol ustanawia nowe standardy jakości

Wzrost wydajności dzięki wadze kontrolnej

Firma farmaceutyczna Orthomol GmbH w Langenfeld w Niemczech należy do czołowych producentów z branży medycyny ortomolekularnej. Od ponad 25 lat firma ta opracowuje i wprowadza na rynek bogatą gamę suplementów diety, takich jak dostępne w aptekach kompozycje mikroelementów w zrównoważonych dawkach opracowane pod kątem określonych niedoborów.

Rocznie zakład opuszcza ponad 50 milionów saszetek i 12 milionów butelek środków dietetycznych. Od ponad 18 lat firma Orthomol korzysta z technologii dynamicznego ważenia kontrolnego METTLER TOLEDO. Jednym z urządzeń stosowanych w zakładzie jest waga kontrolna AdvancedLine C35 niedawno uruchomiona w obszarze pakowania końcowego. Osadzona na pojedynczej ramie dwutorowa waga kontrolna zajmuje bardzo mało miejsca i umożliwia łatwą integrację z istniejącą linią.

Od chwili oddania do eksploatacji waga kontrolna C35 zapewnia stabilne i wiarygodne wyniki pomiaru masy na etapie kontroli procesu napełniania opakowań preparatu „Orthomol Immun" – dietetycznego środka spożywczego zawierającego mikroelementy stymulujące odporność pakowanego w saszetki z pojedynczymi porcjami.

Spełnienie rygorystycznych standardów jakości

„Od wielu lat METTLER TOLEDO jest niezawodnym partnerem spełniającym nasze surowe normy jakości".

Nowa waga AdvancedLine C35 wyróżnia się wysoką dokładnością ważenia, a dostępne w niej wszechstronne funkcje obsługi produktu można elastycznie dostosowywać do zmieniających się wymagań na liniach produkcyjnych firmy Orthomol. Waga pozwala uzyskać dokładność do 0,1 g i oferuje zakres ważenia od 3 g do 10 kg, przez co nadaje się do zastosowania na różnych liniach lub odcinkach linii produkcyjnych w zakładzie.

Wagi kontrolne serii C prezentują wyniki dla pojedynczych torów lub wartości skumulowane za dotknięciem przycisku

Dwutorowy system ważenia kontrolnego na linii produkcji preparatu Orthomol Immun sprawdza masę maksymalnie 120 saszetek na minutę. Na wyraźnym wyświetlaczu terminala wagowego prezentowane są dane produkcyjne i ogólny przegląd wyników pomiarów na obu torach. Za pomocą przycisku można wybrać informacje z jednego z torów, który jest wyraźnie wskazany na urządzeniu. System umożliwia wyświetlanie danych dla poszczególnych torów lub wyniki sumaryczne.

Firma Orthomol ustanawia nowe standardy jakości

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę METTLER TOLEDO.

Czytaj także