Dlaczego warto się automatyzować i robotyzować?
Rozwój technologiczny jesto becnie tak zaawansowany, żenikt nie wyobraża sobie pracy bez wykorzystania nowych technologii w procesie produkcji mebli tapicerowanych oraz mebli skrzyniowych. Nowe technolgie znajdują szerokie zastosowanie zarówno w życiu codziennym, jak i wprzemyśle. Automatyka przemysłowa znajduje zastosowanie we wszystkich branżach, gdyż niewątpliwie usprawnia procesy produkcyjne.
Korzyści z automatyzacji i robotyzacji fabryki mebli
Największą korzyścią płynącą z zastosowania automatyki przemysłowej jest wspomniana wyżej poprawa procesów produkcyjnych.W efekcie fabryki są znacznie wydajniejsze, ponieważ mogą wyprodukować więcej w znacznie krótszym czasie niż beznowej technologii. Efektywność produkcji prowadzi do wzrostu zysków, co tworzy nowe inwestycje i przyczynia się do rozwoju firmy.Ponadto pracodawcy mogą ograniczać liczbę pracowników, ponieważ w niektórych przypadkach maszyny mogą prawie całkowicie zastąpić czynnik ludzki.
Dlatego nie marnuj umiejętności swoich pracowników, postaw na roboty które mogą wykonywać proste powtarzalne operacje bez zmeczenia, tysiące razy dziennie. Odblokuj możliwość pracy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
Rekompensuj niedobór wykwalifikowanego personelu.
Głowne zelety robotyzacji w procesie pordukcji mebli:
Obniżenie kosztów pracy
Obniżenie kosztów produkcji
Poprawa bezpieczeństwa procesu
Poprawa jakości i wydajności procesu
Ograniczenie czasu przestojów
Zapewnienie powtarzalności produkcji
Pewniejsze planowanie produkcji
Mniejsza zależność od czynnika ludzkiego
Lepsza kontrola parametrów produkcji
Zwiększenie możliwości produkcyjnych
Niezawodność i żywotność robotów
Stanowiska zrobotyzowane
Stanowiska zrobotyzowane służą do automatyzacji szerokiej gamy procesów technologicznych w produkcji mebli. Elementy meblowei i ich zespoły używane w tych procesach produkcyjnych mogą mieć skomplikowane kształty jaki i różne gabaryty. Praca na stanowisku zrobotyzowanym odbywa się w cyklach. Wszystkie procesy zachodzące podczas jednego cyklu odbywają się automatycznie. Ludzki czynnik odpowiada jedynie za zamocowanie detali w przeznaczonych do tego celu przyrządach. Całość pracy na zrobotyzowanym stanowisku odbywa się w cyklu automatycznym, potwierdzenie gotowości do rozpoczęcia cyklu wywołuje operator. Stanowiska zrobotyzowane dają elastyczność i nadają się zarówno do produkcji wielkoseryjnej jak i małoseryjnej. Stanowisko oprócz robota może zostać wyposażone również w pozycjoner jednoosiowy (tor jezdny) o sterowaniu ciągłym lub sterowaniu skokowym który w znacznym stopniu poszerza obszar roboczy robota.
Zespół NC-R ADVANCED ROBOTICS oferuje stanowiska zrobotyzowane różnego typu są to m.in.:
Zrobotyzowane stanowiska paletyzujące elementy meblowe
Zrobotyzowane stanowiska montażu mebli
Zrobotyzowane stanowiska klejenia mebli
Zrobotyzowane stanowiska procesów specjalnych w produkcji mebli
Zrobotyzowane stanowiska podawania elementów na okleniarki i wiertarki
Zrobotyzowane stanowiska odbierania elementów
Zrobotyzowane stanowiska obsługi maszyn w produkcji mebli
Zrobotyzowane linie transportowe w produkcji mebli
Zrobotyzowane pakowanie mebli
Zrobotyzowane zbijanie stelaży meblowych
Zrobotyzowane stanowisko do produkcji palet
Zrobotyzowane szlifowanie frontów
Stanowisko rozcinania palet
Zrobotyzowane stanowisko produkcji stojaków transportowych
Projektowanie linii produkcyjnych
Procesy technologiczne realizowane w zakładzie produkcyjnym z jednej strony bywają skomplikowane i złożone z wielu etapów, których efektem jest finalny produkt. Z drugiej – często są unikalne i wymagają zastosowania nietypowych w budowie maszyn lub ich niestandardowego układu. Problemem bywa również dostępna przestrzeń produkcyjna. W budynkach o ograniczonej powierzchni.
Indywidualne projekty z uwzględnieniem robotów
Projektowanie linii produkcyjnych, którym zajmujemy się w NC-R ADVANCED ROBOTICS, pozwala zarówno na przemyślane zaplanowanie układu modułów ciągu technologicznego, jak i dostosowanie ich do konkretnych potrzeb klienta. Na podstawie wykonywanego projektu może być realizowana budowa maszyn o specjalnym przeznaczeniu, wymiarach czy wyposażeniu. Projektowanie linii produkcyjnych obejmuje zarówno podstawowe elementy zestawu maszyn, jak i narzędzie kontrolne czy systemy sterowania.
Projektujemy linie z udziałem robotów 4 i 6 osiowych. Usługi realizujemy po wcześniejszej konsultacji z klientem, uwzględniając zarówno jego potrzeby, jak i możliwości techniczne zakładu. Każde zlecenie jest dla nas wyzwaniem, z którym mierzymy się z pełnym zaangażowaniem, wykorzystując specjalistyczną wiedzę i doświadczenie.
Klientom, którzy zlecają nam projektowanie linii produkcyjnych, oferujemy również ich wykonanie, montaż i rozruch oraz niezbędne szkolenia.
Połączenie tradycyjnych maszyn z zaawansowaną technologią pozwala zwiększyć produktywność zakładów z branży stolarskie i meblarskiej. Wykorzystanie robota jako współpracownika umożliwia wdrażanie bardziej różnorodnych niż dotąd działań i projektów. Roboty oferują przemysłowi stolarskiemu znaczne korzyści na każdym etapie produkcji, poprawiając jakość i wydajność. Niezależnie od tego, czy chodzi o automatyzację procesu szlifowania, zbijania, obróbki krawędzi, wiercenia, frezowania czy też sortowania czy paletyzacji. Roboty i autmatyzacja znajdują wszechstronne zastosowanie.
Często proces produkcji przedmiotów w branży meblarskiej i stolarskiej nadal w dużej mierze polega na pracy ręcznej. Jednak coraz częściej firmy decydują się na wprowadzenie robotów przemysłwych, które wyróżniają się imponującą precyzją i powtarzalnością. Wdrożenie automatyzacji redukuje poziom błędów, co przynosi jeszcze większe korzyści w zakresie wydajności i jakości oraz stanowi ważny czynnik dla zwiększenia konkurencyjności.
Automatyzacji warto poddać więc wiele czynności, w trakcie których wykonuje się znaczną liczbę ruchów i ręcznych operacji. Procesy do których rośnie zapotrzebowanie na wdrożenie robota, charakteryzują się wysokim stopniem monotonności i często wykonywane są przez ludzi 300-400 razy w ciągu zmiany.
Roboty doskonale sprawdzają się w w/w procesach, dokładnie odwzorowując ruchy ludzkie a nawet zwiększając wydajność cyklu, dzięki czemu pracownicy mogą zostać oddelegowani do innych bardziej zaawansowanych zadań.
Wprowadzenie robota na stanowiska obsługiwane dotychczas przez człowieka daje gwarancję powtarzalności procesu, której nie można zapewnić w przypadku prac wykonywanych przez pracowników.
Czytaj także
-
O robotyce przemysłowej
Wprowadzenie Terminu „robot" użył po raz pierwszy czeski pisarz Karel Čapek w 1920 roku, w swojej sztuce „R.U.R." (Roboty uniwersalne...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-