Jednym z przykładów praktycznego zastosowania regulatora z autotuningiem jest proces sterowania piecem do wygrzewania elementów. Wartość zadana temperatury jest przedstawiona w postaci odpowiedniego profilu czasowego. Zwykle składa się z trzech etapów: nagrzewanie, wygrzewanie czyli utrzymanie w stałej temperaturze oraz chłodzenie. Regulacja odbywa się w oparciu o sterowanie PID, którego parametry dobierane są automatycznie w trakcie autotuningu.
W aplikacji pracuje model: CMC-141-PS42/E/UN3/S8/E-1B1
Wejścia sygnałowe
Moduł UN3 składa się z 3 izolowanych wejść uniwersalnych (U/I/RTD/TC/mV). W tym wypadku wykorzystywane jest wejście temperaturowe. Odczytuje temperaturę mierzoną wewnątrz pieca.
Wyjścia sygnałowe
Moduł S8 składa się z 8 wyjść SSR, z których jedno jest wykorzystywane do sterowania grzaniem w piecu. Kolejne, w zależności od charakteru procesu, mogą uruchamiać wentylatory chłodzące.
Komunikacja
Moduł USB pozwala na pobieranie danych zapisanych w trakcie rejestracji całego procesu.
Konfiguracja
Użytkownik może utworzyć do 8 profili czasowych, czyli 8 "programów" wygrzewania dostosowanych do wymagań poszczególnych elementów. Przed uruchomieniem procesu wybiera odpowiedni profil.
Cechy specjalne
Port USB, dla wygody użytkowania, umieszczono na froncie urządzenia.
Skontaktuj się z nami: https://www.simex.pl/pl/doc/kontakt
- Źródło:
- https://www.multicon24.eu/pl/zastosowania/autotuning-w-praktyce
- Dodał:
- SIMEX Sp. z o.o.
Czytaj także
-
MultiCon = Miernik + Regulator + Rejestrator + HMI w jednym, cz. 1
Wstęp Urządzenia serii MultiCon to zaawansowane mierniki, regulatory i rejestratory jednocześnie, zamknięte w niewielkiej obudowie, opracowane...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-