Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-04-15
Mayser – innowacja przez tradycję / Automatech

Bezpieczeństwo przemysłowe. Niemiecka jakość

Firma Mayser to niemiecki producent systemów i rozwiązań z obszaru technologii bezpieczeństwa. Oferuje szeroką paletę unikalnych, wysokiej jakości produktów, dążąc do uzyskania wiodącej pozycji na rynku. Rozwiązania Mayser znajdują zastosowanie w różnorodnych branżach: motoryzacji, transporcie publicznym, budowie maszyn, meblarstwie, przy produkcji okien i drzwi, a także budownictwie. Mayser gwarantuje najwyższą jakość swoich produktów, które spełniają obowiązujące normy i dyrektywy, co potwierdzają odpowiednie certyfikaty.

TECHNOLOGIE BEZPIECZEŃSTWA
Mayser jest producentem rozwiązań w wielu obszarach, w tym rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa dla przemysłu, bezpieczeństwa maszyn i robotyki, automatyki, logistyki, medycyny, elementów ruchomych w inżynierii mechanicznej, w ochronie dostępu do maszyn.

Poniżej kilka wybranych rozwiązań z tej grupy:

1. LISTWY NACISKOWE BEZPIECZEŃSTWA
Listwy bezpieczeństwa – czujniki zapewniające ochronę przed przycięciem krawędzi. Jeśli krawędź zabezpieczająca napotka przeszkodę, generowany jest sygnał, który umożliwia natychmiastowe zatrzymanie niebezpiecznego ruchu. Na przykład: gdy dłoń znajdzie się na drodze do zamykających się drzwi, ruch automatyczny zostanie zatrzymany.

 Sl BK listwa bezp..png

 

 Zalety:
• Odporne na chemikalia
• Opcjonalnie dostępne w wersji DIY
• Odporne na warunki atmosferyczne
• Dostępne w wersji ognioodpornej

Zgodnie z zapotrzebowaniem klienta, na etapie produkcji listwy mogą być formowane w różne kształty.

Zastosowanie: przemysł, automatyka, logistyka, branża medyczna, w drzwiach, garażach i oknach.

Kup listwę bezpieczeństwa w sklepie internetowym www.automatechsklep.pl

2. MINIATUROWE LISTWY BEZPIECZEŃSTWA (EKS)

Tam, gdzie wymagane są krótkie czasy reakcji i możliwe są tylko niewielkie wysokości montażu, Mayser oferuje miniaturowe listwy bezpieczeństwa (EKS). Typowym miejsce ich zastosowania są automatyczne drzwi i okna pojazdów, gdzie czujniki listwy EKS zabezpieczają przed zgnieceniem.
Kolejne branże, w których stosuje się miniaturowe listwy EKS to obszar budowy maszyn, produkcja mebli regulowanych elektrycznie czy nowoczesne urządzenia medyczne.

 EKS_418-Minischaltleisten-Gruppenbild.png

 

Zalety:
• Minimalna wysokość montażu
• Solidny i trwały
• Niewrażliwy na temperaturę
• Opcjonalnie dostępny w wersji DIY

Zastosowanie: zabezpieczenie drzwi, bram i okien, technika medyczna, transport publiczny, motoryzacja.

 

 

 

3. MATY PODŁOGOWE BEZPIECZEŃSTWA.

Maty podłogowe bezpieczeństwa stosuje się w celu ochrony obszaru przed niebezpiecznie poruszającymi się maszynami czy urządzeniami. Te czujniki dotykowe powierzchni wykrywają ludzi i przedmioty w określonych obszarach ruchu: po wejściu pracownika na matę bezpieczeństwa, maszyna zwalnia lub wyłącza się.

 mata bezpieczenstwa mayser 440-SM14.png

 
Zalety:
• Odporny na chemikalia
• Zgodny z ISO 13849-1
• Zgodny z ISO 13856-1

 

 

 

 


Najbardziej popularne maty bezpieczeństwa firmy Mayser to:
1. Mata bezpieczeństwa SM8 – kup na www.automatechsklep.pl
2. Mata bezpieczeństwa SM11 – kup na www.automatechsklep.pl


Maty bezpieczeństwa SM8 dostępne są w różnych konfiguracjach wysokości i szerokości i o różnych właściwościach materiałowych, takich jak funkcja antypoślizgowa lub odporność na różne substancje chemiczne.

Dostępne wymiary maty bezpieczeństwa SM 8:

1000 x 750 mm
1250 x 750 mm
1500 x 750 mm

1000 x 1000 mm
1250 x 1000 mm
1500 x 1000 mm

Maty bezpieczeństwa SM 11 moga mieć wymiary (długości i szerokość)  wg indywidualnego zapotrzebowania klientów, przy wysokości 11 mm.

Zastosowanie: maszyny, technologie medyczne, robotyka, automatyczne drzwi pojazdów w autobusach i pociągach.

4. ZDERZAKI BEZPIECZEŃSTWA

Zderzaki bezpieczeństwa - aktywne poduszki zderzeniowe wykonane z miękkiej pianki poliuretanowej o specjalnej powłoce i zintegrowanej funkcji wyłączania bezpieczeństwa. Działają na zasadzie normalnie zamkniętej i normalnie otwartej.

 zdezraki bezpieczeństwa.png

 
Zalety:
• Odporny na warunki atmosferyczne
• Odporny na chemikalia
• Bezobsługowy

Korpus z miękkiej pianki chroni ludzi przed urazami i zapobiega uszkodzeniom przedmiotów na krótkich i długich dystansach zatrzymania chroniąc przed kolizją. Zderzaki bezpieczeństwa Mayser są dostępne w długościach do 4 m oraz w wersjach standardowych i niestandardowych.

Zastosowanie: zapewnienie bezpieczeństwa zaciskania i ścinania krawędzi w budowie maszyn, technice scenicznej, technice medycznej oraz na dużych, ciężkich bramach.

Kup zderzak bezpieczeństwa w www.automatechsklep.pl

DETEKCJA BEZDOTYKOWA

W grupie detekcji bezdotykowej, szczególnie w czasie pandemii, znajdują się czujniki pojemnościowe.

 detekcja bezdotykowa.png

 

Czujniki reagują tylko na ruchy w bezpośrednim, krytycznym obszarze czujnika wzdłuż głównej krawędzi zamykającej, co odróżnia je od kurtyn świetlnych, które obejmują całe strefy wejściowe. Czujniki pojemnościowe Mayser nie są wrażliwe na wodę, dlatego doskonale sprawdzają się w transporcie publicznym, ponieważ są odporne na kurz, deszcz czy śnieg.

 

 

 

BEZPIECZEŃSTWO W AUTOMATECH

Zespół inżynierów Automatech projektuje i realizuje rozwiązania dla przemysłu od ponad 25 lat. Mamy wysokie kompetencje potwierdzone certyfikatami Siemens (Partner Solution, Kwalifikowany Integrator) oraz wiele innych. Jesteśmy ekspertami w zakresie bezpieczeństwa maszyn, dlatego oferta produktowa Mayser świetnie wpisuje się w misję naszej firmy.

W Automatech oferujemy szeroki wachlarz specjalistycznych usług inżynierskich oraz dostarczamy komponenty automatyki przemysłowej liderów branżowych: Siemens, Cognex, ASM, Bernstein, Benedict, Captron, Emotron, Panasonic, Omron, Pfanneberg, Themis, Rittal, Conductix-Wampfler, Phoseon.

Wśród realizowanych usług inżynierskich znajdziecie: audyty bezpieczeństwa, modernizacje maszyn i linii, dostosowanie maszyn do wymogów EU pod kątem bezpieczeństwa (znak CE), projektowanie oraz budowa szaf sterowniczych, sterowanie radiowe, lampy UV LED.
Przeczytaj o usługach Automatech www.automatech.pl oraz www.bezpieczenstwo-maszyn.com.

W PRZYPADKU WIZYTY W PAŃSTWA ZAKŁADZIE W CZASIE PANDEMII
NASI INŻYNIEROWIE STOSUJĄ ŚRODKI OSTROŻNOŚCI WYMAGANE PRZEPISAMI - przeczytaj więcej.

 

Skontaktuj się z nami lub wyślij wiadomość – oddzwonimy:
Tel. (22) 753 24 80, (22) 753 24 61
Mail: biuro.warszawa@automatech.pl

Zespół Automatech

www.automatech.pl

www.automatechsklep.pl

www.bezpieczenstwo-maszyn.com

Obejrzyj nasze Webinary oraz inne nagrania:
You Tube


Bądź na bieżąco, obserwuj nasze kanały:
LinkedIn
facebook