Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-03-27
Dynamiczny proces napełniania i zamykania

Dynamiczny proces napełniania i zamykania

Od 2002 r. firma Zellwag AG stawia na silniki liniowe LinMot podczas konstruowania w pełni zautomatyzowanych maszyn do napełniania oraz zgrzewania produktów farmaceutycznych i kosmetycznych. Dzięki nim urządzenia są szczególnie wydajne, elastyczne i ekonomiczne. Dzięki maszynom proces napełniania i zamykania produktów odbywa się w sposób półautomatyczny lub w pełni automatyczny. Producent systemów rozszerzył obecnie swoją ofertę o modułową platformę maszynową Z-110g przeznaczoną do produkcji dużych partii. Po raz kolejny skorzystał z zalet dynamicznych i kompaktowych silników liniowych LinMot.

 

LinMot - Zautomatyzowane maszyny do napełniania_Foto_2.jpg

 

 


"Kiedy w 2002 roku podjęliśmy decyzję o zastąpieniu napędów pneumatycznych silnikami liniowymi w newralgicznych miejscach naszej platformy maszyn napełniających i uszczelniających Z-201, mieliśmy ku temu istotne powody" – wyjaśnia dyrektor zarządzający firmy Zellwag AG. Przejście na napędy bezpośrednie nastąpiło w czasie, gdy tylko bardzo innowacyjne firmy pokładały zaufanie w nowej technologii napędowej. "Tylko silniki liniowe mogły umożliwić nam zwiększenie elastyczności oraz wydajności maszyn w sposób, jaki przewidzieliśmy my i nasi użytkownicy."" Decydującymi czynnikami są tutaj większa prędkość przesuwu w porównaniu z siłownikami pneumatycznymi, większa precyzja oraz lepsze możliwości sterowania i synchronizacji silników liniowych. "Cylindry pneumatyczne mają również tę wadę, że zachowują się różnie w zależności od temperatury otoczenia i dlatego nie są w stanie zapewnić niezbędnej powtarzalności". Siłowniki pneumatyczne wymagają również konserwacji, podczas gdy silniki liniowe są w zasadzie bezobsługowe.

Zmiana produktu po naciśnięciu przycisku
Jeszcze większy wpływ na wydajność, zwłaszcza w przypadku małych partii, ma możliwość wykorzystania oprogramowania do zmiany parametrów sterowania bezpośrednich napędów elektrycznych. Firma Zellwag AG wykorzystała to w swojej koncepcji maszyn do przetwarzania opakowań różnego typu i wielkości.

Czytaj więcej - kliknij tutaj 

Dodał:
MULTIPROJEKT

Czytaj także