Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy artykułów INFORMACJA ARCHIWALNA
Aktualizowany: 2019-03-07
Dyrektywa radiowa (RED) - jak skutecznie wprowadzić urządzenie radiowe na rynek UE?

W szerokiej gamie produktów elektronicznych oferowanych na rynku wyraźnie zauważalną grupę stanowią urządzenia radiowe. Wśród nich możemy znaleźć zarówno te przeznaczone do powszechnego użytku, bardzo proste konstrukcje jak np. „piloty" do sterowania bramą garażu, czy dzwonki "bezprzewodowe", jak i znacznie bardziej zaawansowane konstrukcje – np. systemy telemetryczne lub systemy alarmowe. Smartfonów, które stały się w zasadzie nieodzownym elementem wyposażenia osobistego (takim jak dawniej był zegarek), używamy spontanicznie, w zasadzie nie zastanawiając się, że rzeczywiście mamy do czynienia z terminalem wyposażonym w tak liczne interfejsy radiowe: GSM, UMTS, LTE, BT, BLE, WiFi, NFC, GPS. Istnieją także urządzenia radiowe wykonane w formie modułów, przeznaczone do wbudowania do urządzeń nadrzędnych, które rozszerzają funkcjonalność o zupełnie nowe cechy. Praktyka pokazuje, że moduły radiowe są aplikowane nawet w tak skomplikowanych zastosowaniach, jakimi są różnego rodzaju maszyny. Warto zauważyć, że w najbliższej przyszłości czekają nas niesamowite zmiany, wręcz na miarę rewolucji, związane z dynamicznym rozwojem IoT i budową sieci 5G, która całkowicie zmieni możliwości transmisji danych i wprowadzi nowoczesne techniki takie jak Massive MIMO lub 3D Beamforming.

Jak widać, „radio" już w zasadzie, jest wszędzie wokół nas – a będzie obecne jeszcze bardziej, dlatego tak ważne jest poznanie szczegółowych aspektów dyrektywy RED i technicznych.

Pytań w zakresie dyrektywy RED jest wiele, a jak to w życiu bywa – każda odpowiedź rodzi kolejne znaki zapytania. W praktyce zrozumienie wielu aspektów mających kluczowy wpływ na to czy i jak wykonywać ocenę zgodności, jakie normy stosować, jak ułożyć właściwy program badań i jak w tym zakresie skutecznie rozmawiać z laboratorium – nie jest prostym zadaniem. Z drugiej strony wiedza z zakresu konstrukcji urządzeń radiowych, która pozwala na sprawne spełnienie wymagań dyrektywy RED, nie jest prosta i wprost oczywista. Dodatkowo ocena zgodności takiego produktu jest tym trudniejsza, im wyższa jest częstotliwość pracy interfejsu radiowego, czy użycie wielu interfejsów radiowych w jednym czasie. Z pomocą przychodzi tu właśnie to szkolenie.

Jako pierwsze szkolenie w Polsce ukazuje ono, w jaki sposób, krok po kroku, zaprojektować urządzenie radiowe (wraz z anteną), w jaki sposób przygotować je do badań oraz wykonać prawidłowo ocenę zgodności.

Część 1 – Dyrektywa radiowa (RED) w szczegółach – wymagania prawne dla urządzeń radiowych. (1 dzień)
Część 2 – Dyrektywa radiowa (RED) w praktyce – warstwa techniczna. (1 dzień)

Termin i miejsce: 23-24.05.2019 Warszawa
Więcej informacji: http://certpartner.pl/szkolenia/otwarte/dyrektywa-radiowa-red-wprowadz...

Kontakt dział szkoleń: 515 317 093, 515 317 094 szkolenia@certpartner.pl

Chcielibyśmy poinformować, że jest możliwość skorzystania z dofinansowania na nasze szkolenia poprzez:
- Bazę Usług Rozwojowych,
- Krajowy Fundusz Szkoleniowy.
W razie pytań służymy pomocą pod nr 515 317 093

Autor:
Cert Partner sp. z o.o. sp.k.
Dodał:
Cert Partner sp z o.o.

Czytaj także