Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-08-03
Energooszczędny i bezpieczny: nowy napęd Hägglunds do maszyn stosowanych w przemyśle gumowym

Podczas Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Gumowego 2022 w Norymberdze firma Bosch Rexroth zaprezentowała nowy napęd Hägglunds przeznaczony do maszyn stosowanych w przemyśle gumowym. Napęd ten został zaprojektowany z myślą o znacznym zmniejszeniu zużycia energii, dzięki czemu ogranicza również emisję CO2 podczas codziennej pracy. Podobnie jak napęd elektromechaniczny, to fabrycznie zmontowana i przetestowana jednostka, którą można zamontować na wale w każdej pozycji. Jest ona dostępna w sześciu rozmiarach, co umożliwia jej dopasowanie do wszystkich standardowych rozmiarów maszyn.

Znacznie mniejsza emisja CO2 dzięki mocy dostosowanej do zapotrzebowania
Znacznie mniejsza emisja CO2 dzięki mocy dostosowanej do zapotrzebowania

Ten nowy napęd Hägglunds zapewnia momenty obrotowe potrzebne do produkcji mieszanek gumy zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem i ogranicza zainstalowaną moc elektryczną do niezbędnego poziomu. Konstruktorzy połączyli serwomotor z hydrostatycznym układem przeniesienia napędu. Regulowana pompa tłokowa osiowa wraz z silnikiem tłokowym promieniowym działa jako automatyczny układ przeniesienia napędu z ciągłą regulacją. W przypadku braku zapotrzebowania na produkcję przetwornica częstotliwości może zmniejszyć szybkość serwomotoru do zera. Dzięki temu nowy napęd bardzo pomoże użytkownikom w efektywnym zarządzaniu energią zgodnie z normą DIN 50001, a tym samym w zmniejszeniu emisji CO2.

Firma Bosch Rexroth fabrycznie montuje tę jednostkę napędową w sześciu rozmiarach, testuje ją i dostarcza jako urządzenie gotowe do podłączenia (plug-and-play). Proces uruchamiania przebiega podobnie, jak w przypadku napędu elektromechanicznego. Nowy napęd można łatwo zamontować na wale w każdej pozycji. Dwukanałowy obwód bezpieczeństwa nie tylko spełnia, ale nawet przekracza wymagania normy DIN 1417 i wyznacza nowe standardy w zakresie odcinania mocy w sytuacjach awaryjnych. Walce są zatrzymywane przy kącie hamowania wynoszącym tylko sześć stopni bez narażania ich na zużycie.
Nowa jednostka napędowa nie wymaga konserwacji i jest wyposażona w funkcję samomonitorowania. Automatycznie utrzymuje optymalne punkty pracy w czasie procesu mieszania. Pracuje bardzo cicho – średnia emisja hałasu jest znacznie niższa od 80 dB(A).

 

Informacje o produktach Hägglunds:
Hägglunds to marka, która jest synonimem przełomowych technologii bezpośrednich napędów hydraulicznych i ukierunkowania na potrzeby klientów. Projektowane i produkowane w Mellansel (Szwecja) silniki hydrauliczne i kompaktowe systemy napędu bezpośredniego Hägglunds odznaczają się wyjątkową wydajnością, elastycznością i niezawodnością, a o ich zaletach mogą przekonać się klienci z całego świata. Hägglunds jest marką firmy Bosch Rexroth, czołowego globalnego dostawcy technologii napędów i sterowania. Więcej informacji o rozwiązaniach Hägglunds można znaleźć na stronie www.hagglunds.com

 


Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy Internetu rzeczy. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia ponad 31 100 osób i odnotowała w 2021 r. przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 6,2 mld EUR.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boschrexroth.com.


Grupa Bosch jest czołowym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 402 600 pracowników na całym świecie (wg danych z 31 grudnia 2021 r.). Według wstępnych szacunków wygenerowała w 2021 roku obrót w wysokości 78,7 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: rozwiązania mobilne, technologia przemysłowa, artykuły konsumpcyjne oraz energetyka i budownictwo. Będąc wiodącą firmą w świecie Internetu rzeczy (IoT), Grupa Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 oraz mobilności usieciowanej. Wizją grupy Bosch jest mobilność, która jest rozwijana w sposób zrównoważony, bezpieczny i ciekawy. Bazując na swoim doświadczeniu w dziedzinie technologii czujników, oprogramowania oraz usług, a także wykorzystując własną chmurę IoT Cloud, Bosch oferuje klientom zintegrowane i wszechstronne rozwiązania pochodzące od jednego dostawcy. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie łączności za pomocą produktów i rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI) albo stworzonych lub wyprodukowanych przy jej pomocy. Innowacyjne produkty i usługi Grupy Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. W skrócie, Bosch tworzy technologię, która jest „stworzona do życia". Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata.

Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Grupy Bosch jest obecna niemal we wszystkich krajach na świecie. Innowacyjna moc stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Grupa Bosch zatrudnia 76 300 współpracowników zajmujących się pracami badawczo-rozwojowymi w 128 miejscach na całym świecie, a także około 38 000 twórców oprogramowania.

Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresami www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.comhttps://twitter.com/BoschPress

 

Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Arkadiusz Bręk
Tel.: +48 (61) 816 77 69
E-Mail: arkadiusz.brek@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl