Międzynarodowe wydarzenie on-line
Podczas naszego międzynarodowego wydarzenie on-line Eplan L!VE, które odbędzie się 14 maja, firma Eplan będzie gościem w firmie Eaton w Hengelo. Wszyscy zainteresowani będą mogli zobaczyć, jak zakład produkcyjny firmy Eaton w Holandii zoptymalizował swoje procesy inżynieryjne i produkcyjne, w celu uzyskania maksymalnej efektywności. W trakcie naszej dwu i pół godzinnej relacji, uczestnicy wydarzenia online będą mogli poznać zarówno nowe pomysły, jak i sprawdzone rozwiązania zwiększających produktywność. Program uzupełnią wiadomości o portfolio i strategii rozwoju firmy Eplan.
Eplan L!VE, międzynarodowe wydarzenie online, transmitowane jest z zakładu produkcyjnego firmy Eaton w Hengelo w Holandii.
Jak można zaprojektować procesy inżynieryjne i produkcję systemów rozdzielczych, aby były maksymalnie wydajne? W jaki sposób można zautomatyzować produkcję? Takie pytania postawiła sobie firma Eaton w Hengelo już kilka lat temu. Holenderski zakład dostrzegł korzyści płynące z podejścia opartego na danych i całkowicie przekształcił całą swoją metodologię inżynieryjną oraz powiązane procesy tak, aby pracowały w oparciu o rozwiązania Eplan. Trzecia już edycja wydarzenia Eplan L!VE w formacie online dostarczy fascynujących informacji na ten temat.
Pod hasłem „Myślenie przyszłościowe od projektu do produkcji" spotkanie będzie transmitowane bezpośrednio z zakładu produkcyjnego firmy Eaton. Uczestnicy z całego świata są zaproszeni do udziału w tym wydarzeniu, by poznać nowe podejścia do produkcji, które gwarantują zwiększenie rentowności w inżynierii i produkcji. Co ważne, podejścia te są dostosowane nie tylko do dużych korporacji, ale także do małych i średnich przedsiębiorstw. Firma Eaton wdrożyła podejście „krok po kroku", które można zastosować również w mniejszych firmach zajmujących się budową systemów sterowania i rozdziału.
Dogłębne spojrzenie na inżynierię i produkcję
Ponad 1500 uczestników z całego świata dołączy do spotkania online, podczas gdy specjaliści z firmy Eaton pokażą, jak zoptymalizowano wewnętrzny projekt i produkcję systemów sterowania i rozdzielczych pod kątem wysokiego poziomu automatyzacji i efektywności. Zastosowane tu rozwiązania Eplan odgrywają decydującą rolę zapewniając ustandaryzowaną bazę danych opartą na cyfrowym bliźniaku, począwszy od pierwszych projektów aż po etap produkcji.
Co więcej, firma Eaton korzysta z Eplan Engineering Configuration (EEC) do automatycznego generowania schematów, list materiałowych, schematów zacisków i list okablowania w oparciu o nową metodologię projektowania funkcjonalnego. Podczas gdy wcześniejsza aktualizacja dokumentów była bardzo czasochłonna, teraz wszystkie dokumenty są automatycznie aktualizowane w programie Eplan. Jest to możliwe dzięki centralnemu źródłu danych. Głęboka integracja procesu produkcji z projektowaniem przynosi wymierne korzyści, gdyż dzięki Eplan Pro Panel układy szaf sterowniczych projektowane są całkowicie cyfrowo w 3D, a dostarczone dane wykorzystywane są do automatycznego prowadzenia kabli.
Terminal przewodów WT firmy Rittal Automation Systems może produkować do 1000 przewodów dziennie, w pełni automatycznie. Obróbka szyn miedzianych również może zostać uproszczona za pomocą maszyn Rittal. Wszystkie procesy okablowania i produkcji zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej efektywności, a całe przedsięwzięcie zyskuje dzięki spójności danych z rozwiązaniem Eplan.
Zapowiedź nowej wersji i strategia rozwoju
Dogłębne spojrzenia na temat procesów projektowania i produkcji w firmie Eaton zostaną uzupełnione zapowiedzią nadchodzącej Platformy Eplan 2026. Już 14 maja uczestnicy będą mogli po raz pierwszy zobaczyć, jak różne widoki w rozwiązaniu Eplan Pro Panel przyspieszają nawigację 3D. Ciekawostką będzie również bezpośredni dostęp do danych urządzeń z poziomu Data Portal w programie Eplan Electric P8. Na uwagę zasługuje również moduł schematów jednokreskowych w Eplan Preplanning, który pozwala użytkownikom logicznie łączyć symbole i komponenty już na etapie wstępnego planowania. Uczestnicy wydarzenia online będą mogli także rzucić okiem na przyszłość inżynierii, a dyrektor generalny Eplan, Sebastian Seitz, przedstawi strategię firmy na najbliższą przyszłość i zaprezentuje najważniejsze zagadnienia, w tym przykłady użycia sztucznej inteligencji.
Informacje dodatkowe
Firma Eaton, jako globalny dostawca inteligentnych rozwiązań do zarządzania energią jest partnerem technologicznym w Eplan Partner Network od 2023 roku. Specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży systemów rozdziału energii, niskiego i średniego napięcia oraz urządzeń sterujących w swoim zakładzie w Hengelo w Holandii. Firma Eaton udostępnia także wiele swoich systemów i komponentów energetycznych za pośrednictwem zintegrowanych selektorów w Eplan Data Portal. Producent korzysta z rozwiązań Eplan również do wewnętrznego projektowania i budowy systemów sterowania i rozdzielczych. Maszyny Rittal Automation Systems – w tym terminal przewodów WT i urządzenia do obróbki szyn miedzianych – upraszczają procesy produkcyjne firmy.
Kliknij na poniższy link, aby zarejestrować się bezpłatnie na wydarzenie i obejrzeć nasze zaproszenie wideo: EPLAN L!VE 2025
- Autor:
- materiały firmowe
- Źródło:
- https://www.eplan.pl/firma/nowosci/eplan-l-ve-transformacja-inzynieryjna-w-firmie-eaton/
- Dodał:
- EPLAN Sp. z o.o.
Czytaj także
-
Produkcja szaf sterowniczych właśnie stała się bardziej inteligentna!
Presja czasu, niedobór wykwalifikowanych pracowników i przerwy w komunikacji mają ogromny wpływ na codzienną pracę przy produkcji szaf...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-