Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-02-09
Modułowe systemy Plug & Work firmy SCHUNK

Teraz także dla kobotów firm Doosan, Techman i UR

Po udanym wprowadzeniu oferty Plug & Work dla robotów Universal Robots, firma SCHUNK rozszerza ideę prostego wyposażenia kobotów dla lekkich robotów firm Doosan Robotics i Techman Robot. Znaczenie obu producentów w ostatnim czasie znacznie wzrosło i coraz częściej przyciągają oni uwagę użytkowników na całym świecie. Dzięki gamie Plug & Work firma SCHUNK reaguje na ten rozwój i między innymi dostosowuje sprawdzone komponenty przemysłowe ze swojego standardowego programu do różnych kobotów. 

Swoją gamą produktów Plug & Work dla kobotów firm Doosan Robotics, Techman Robot i Universal Robots firma SCHUNK upraszcza wejście w świat lekkiej robotyki.
Swoją gamą produktów Plug & Work dla kobotów firm Doosan Robotics, Techman Robot i Universal Robots firma SCHUNK upraszcza wejście w świat lekkiej robotyki.

Zindywidualizowana oferta Plug & Work obejmuje chwytaki pneumatyczne i elektryczne, chwytaki Co-act do zastosowań współpracujących, a także systemy szybkiej wymiany. Podczas gdy łatwe w obsłudze, wydajne i ekonomiczne chwytaki pneumatyczne są predestynowane do zastosowań z zakresu konwencjonalnej automatyzacji (gdzie podstawowym wymogiem jest solidność), chwytaki elektryczne, które są elastycznie regulowane pod względem siły i skoku, umożliwiają szeroki zakres zastosowań w wielu wariantach. Chwytaki firmy SCHUNK z serii Co-act są certyfikowane do bezpośrednich zastosowań współpracujących. Wszystkie komponenty są przygotowane do bezpośredniego podłączenia mechanicznego i elektrycznego i można je zainstalować i uruchomić, wykonując zaledwie kilka czynności roboczych. Wtyczki upraszczają programowanie, co jest istotne szczególnie dla tych użytkowników, którzy są początkujący w automatyzacji, ponieważ dzięki nim mogą oni szybko i łatwo wdrożyć się w automatyzację procesów.

 

2011-SCHUNK-Plug_Work_Techman-1020x720.jpg

Szeroki wybór komponentów
W segmencie siłowników sterowanych pneumatycznie, systemy modułowe obejmują sprawdzone w przemyśle chwytaki równoległe PGN-plus-P z prowadnicami wielozębnymi i chwytaki centryczne PZN-plus, zoptymalizowany pod względem ceny i efektywności chwytak uniwersalny JGP oraz chwytaki o długim skoku KGG i PSH. W adaptery Plug & Work są już wbudowane mikrozawory do wzbudzania modułów pneumatycznych. Ponadto wybór komponentów obejmuje chwytaki elektryczne EGP do małych elementów, chwytaki elektryczne typu Co-act EGP-C, które są certyfikowane do zastosowań opartych na współpracy człowiek-robot, a także wszechstronny SCHUNK EGH z dowolnie programowalnym skokiem całkowitym wynoszącym 80 mm: jest to wręcz idealny chwytak do wdrażania automatyzacji wspomaganej przez koboty. Oferta Plug & Work obejmuje również system ręcznej wymiany SCHUNK SHS ze zintegrowanym przepustem powietrza, przepustem elektrycznym i opcjonalnie zintegrowanym monitorowaniem blokady. Pozwala to na elastyczne wykorzystanie kobotów, ponieważ nadchodzi kres żmudnych procesów przygotowania, a chwytaki SCHUNK, ale także inne siłowniki można wymienić, wykonując zaledwie kilka czynności roboczych.

 

 

2011-SCHUNK-Plug_Work_UR-1020x720.jpg

 

Różnorodne zastosowania
Zastosowanie kobota może być łatwo zmodyfikowane pod kątem innego przeznaczenia, dzięki możliwości łączenia każdego komponentu z innymi elementami oraz dostępności szerokiej oferty akcesoriów i opcji wymienionych w katalogu SCHUNK. Rozwiązania można komponować intuicyjnie za pomocą narzędzia SCHUNK do konfiguracji online opartego na technologii eCATALOGsolutions firmy CADENAS. Wystarczy jedno kliknięcie, aby pobrać wszystkie popularne formaty CAD (opcjonalnie dwu- lub trójwymiarowe). Dzięki temu logika kombinatoryczna dba o to, by do realizacji trafiły wyłącznie konfiguracje wykonalne pod względem technologicznym i mechanicznym. Asortyment gotowych do podłączenia elementów Plug & Work obejmuje różnorodne obszary zastosowań, zarówno te związane z typową automatyzacją, jak i z działaniem opartym na współpracy. Elementy te są odpowiednie zarówno dla osób bez doświadczenia w automatyzacji, jak i dla ekspertów z sektora obróbki metali metodą skrawania, przemysłu samochodowego i elektronicznego, logistyki i wielu innych branż, którzy chcą poznać możliwości automatyzacji, wykorzystując koboty.

 

Autor:
SCHUNK
Źródło:
SCHUNK
Dodał:
SCHUNK Intec Sp. z o.o.