Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-08-31
Portfolio Plug & Work SCHUNK dla cobotów i lekkich robotów

Właściwe komponenty do każdego zastosowania

Rozwój w dziedzinie lekkich robotów umożliwia coraz większą kreatywność w ich wykorzystaniu. W bardzo krótkim czasie można wdrożyć szeroką gamę zautomatyzowanych procesów przy użyciu bardziej ekonomicznych cobotów. Firma SCHUNK jest pierwszym na świecie producentem oferującym kompletne programy standardowych komponentów do różnych cobotów i lekkich robotów. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu stworzyliśmy pakietowe portfolio Plug & Work, które jest idealne do różnorodnych zastosowań i robotów.


Chwytaki HRC – Co-act we współpracy z cobotami.
Coboty zapewniają doskonałą okazję do stopniowego zwiększania zakresu współpracy między ludźmi a robotami. Chwytaki Co-act firmy SCHUNK są idealne do inteligentnych i bezpiecznych zastosowań w Twojej firmie.

 

SCHUNK-Maschinenbeladung-510x360.jpg

 Załadunek maszyny

Dzięki cobotom załadunek maszyny staje się dziecinnie prosty. Działając w doskonałej koordynacji, niezawodnie wspierają ludzi w trakcie powtarzalnych i monotonnych etapów pracy. Stwarza to większą swobodę przypisywania pracowników do bardziej wymagających zadań. Coboty można łatwo integrować z procesem załadunku i rozładunku i stanowią one duży krok w kierunku stworzenia inteligentnego środowiska produkcyjnego.
Zalety:
• Zwiększone wykorzystanie mocy produkcyjnych
• Zwiększony poziom automatyzacji
• Dłuższa żywotność 

SCHUNK-Handhabung-510x360.jpg

Przenoszenie

Obsługa obejmuje wszelkiego rodzaju manipulowanie przedmiotami, takie jak transport, sortowanie lub reorientacja części w ramach sekwencji logistycznych produkcji. W zautomatyzowanych procesach sekwencje te są niezbędne do przygotowania elementów do następnego etapu pracy. W zależności od procesu, wysokie wymagania stawiane są w zakresie elastyczności elementów obsługi.

Zalety:
• Zapewniona jest niezawodność procesu
• Zwiększona wydajność
• Krótszy czas cyklu

 

SCHUNK-Qualitaetspruefung-510x360.jpg

 Kontrola jakości

Kontrola jakości służy zapewnieniu wysokiej jakości produktu podczas produkcji. W zależności od obrabianych przedmiotów i procesów można zautomatyzować różne procedury testowe i pomiarowe. Elementy manipulacji i czujników umożliwiają zautomatyzowaną kontrolę jakości i wspierają dokumentację wartości pomiarowych i kontrolnych.
Zalety:
• Zminimalizowany wskaźnik błędów
• Zapewnienie jakości
• Wdrożenie kontroli jakości

 

SCHUNK-Montage-510x360.jpg

 Montaż

Zastosowania montażowe obejmują proces montażu i łączenia wielu elementów. Kluczowe znaczenie ma tutaj precyzyjna i powtarzalna obsługa. Często do wykonania kilku procesów montażowych po kolei używa się różnych narzędzi. W celu zapewnienia prawidłowego procesu łączenia można zastosować komponenty do testowania siły i momentu.
Zalety:
• Wyższa wydajność
• Poprawiona ergonomia
• Eliminacja etapów pracy

 

Zindywidualizowana oferta Plug & Work obejmuje chwytaki pneumatyczne i elektryczne, chwytaki Co-act do zastosowań współpracujących, a także systemy szybkiej wymiany. Podczas gdy łatwe w obsłudze, wydajne i ekonomiczne chwytaki pneumatyczne są predestynowane do zastosowań z zakresu konwencjonalnej automatyzacji (gdzie podstawowym wymogiem jest solidność), chwytaki elektryczne, które są elastycznie regulowane pod względem siły i skoku, umożliwiają szeroki zakres zastosowań w wielu wariantach. Chwytaki firmy SCHUNK z serii Co-act są certyfikowane do bezpośrednich zastosowań współpracujących. Wszystkie komponenty są przygotowane do bezpośredniego podłączenia mechanicznego i elektrycznego i można je zainstalować i uruchomić, wykonując zaledwie kilka czynności roboczych.

Autor:
SCHUNK
Źródło:
SCHUNK
Dodał:
SCHUNK Intec Sp. z o.o.