Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-05-30
Kalibrator Wilgotności Względnej

Seria HG-101

HG-101 umożliwia prostą i szybką realizację kalibracji wilgotności względnej czujników, sond, rejestratorów i rejestratorów dowolnego producenta. Wymienne porty sond są dostępne, aby pasowały do większości czuników a komora pomiarowa jest wymienna, co umożliwia metrologom walidację większości typów sprzętu pomiarowego. Standardowa komórka 7 portów dla sond o średnicy do 30 mm. Dostępne są komórki testowe z maksymalnie 7 portami sond i rozwiązania dostosowane do różnych typów przyrządów, takie jak rejestratory ze zintegrowanymi czujnikami.

Po włożeniu czujników wilgotności do celi testowej operator musi jedynie ustawić wymaganą wartość wilgotności za pomocą przełączników montowanych na panelu lub za pomocą oprogramowania przez interfejs USB. Darmowe aplikacje na Androida i Windowsa są dostępne.

HG-101 bardzo szybko osiąga docelową wartość %rH w typowo 30 sekund dzięki innowacyjnemu systemowi mieszania RDSa. Stabilność jest lepsza niż ±0,2 w zakresie od 10 do 90%rH. W całym zakresie od 5 do 95% wilgotności względnej wymagany jest wydłużony czas stabilizacji, aby osiągnąć najlepszą wydajność.

Generator wilgotności HG-101 nie używaj zbiornika na wodę w stanie ciekłym, dzięki czemu można go używać w różnych pozycjach w zależności od wymagań kalibracji. Podobnie nie jest wymagana żadna szczególna ostrożność (opróżnianie, czyszczenie, suszenie) między zastosowaniami lub podczas transportu.

Kalibrację wilgotności można przeprowadzić w zakresie temperatur od 5 do 50°C poprzez umieszczenie HG101 w komorze klimatycznej. Ustawienia można zmieniać zdalnie za pomocą interfejsu USB HG101s i oprogramowania sterującego zainstalowanego na komputerze, tablecie lub smartfonie.

Aby zmniejszyć niepewność i zewnętrzne wpływy, struktura jest skonfigurowana aby zminimalizować zimne punkty, promować dystrybucję ciepła i zapewnić stałą temperaturę. Ponieważ wilgotność względna jest tak zależna od temperatury, oznacza to, że wpływ temperatury na niepewność kalibracji wilgotności względnej jest zminimalizowany.

Autor:
DM-Sensors
Źródło:
Fensor
Dodał:
DM-SENSORS