Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-05-17
Karty microSD z linii SecurStor

Wysokie bezpieczeństwo przechowywania danych we wszystkich aplikacjach

CSI S.A. prezentuje przemysłowe karty pamięci microSD z linii SecurStor, które zapewniają wysokie bezpieczeństwo przechowywania danych we wszystkich aplikacjach, gdzie niezawodność działania jest kluczowa. Karty z interfejsem UHS-I sprawdzą się idealnie w aplikacjach IoT, obronności i lotnictwie, branży automotive, jak również w edukacji. Karta microSD SecurStor występuje w pojemnościach 4 GB, 8 GB i 16 GB. Produkt ten z pamięcią MLC NAND Flash zapewnia transfer danych z prędkością do 10,2 MB/s (odczyt) i 6 MB/s (zapis). Karta pamięci z pojemnością 8 GB jest rekomendowana jako urządzenie rozruchowe dla systemu operacyjnego Raspberry Pi. Produkt wspiera systemy x86 Windows 10 i Linux oraz ARM Raspbian Linux. Wsparcie dla innych systemów może być dostępne, zgodnie z wymaganiami klienta. Karta odporna jest na skrajne temperatury pracy i może być używana w zakresie od -25 st. C aż do +85 st. C. MTBF wynosi powyżej 2 mln godzin.

Zaletami kart microSD jako urządzeń przenośnych jest, ze względu na bardzo małe wymiary, możliwość ograniczenia miejsca i użycia kart na wielu urządzeniach. Jednocześnie łatwo jest je zgubić, przez co są narażone na nieuprawniony dostęp i utratę danych wrażliwych. W związku z powyższym, producent kart z serii SecurStor, firma ATP, wyszedł naprzeciw wymaganiom użytkowników i wyposażył urządzenie w zintegrowane funkcje, które chronią dane przed nieautoryzowanym dostępem. Dla przykładu SecurBoot zapewnia weryfikację zapisanej konfiguracji systemu BIOS, podczas, gdy SecurEncrypt zabezpiecza dane użytkownika za pomocą sprzętowego szyfrowania AES-256 XTS.

Funkcja SecureErase usuwa natomiast klucz szyfrowania, aby zapobiec nieautoryzowanemu pobieraniu lub odzyskiwaniu danych użytkownika. Oprócz zapewnienia ochrony danych w stanie spoczynku, producent daje również możliwość zastosowania niestandardowych funkcji zabezpieczeń dostosowanych do indywidualnych wymagań klienta.

Cechy dotyczące bezpieczeństwa kart microSD SecurStor:

  • Maksymalna ilość partycji: 4
  • Konfigurowalne zgodnie z FIPS 140-2
  • Bezpieczne szyfrowanie AES-256 XTS
  • Możliwy dostęp do biblioteki (wymagany Główny Rekord Rozruchowy MBR)
  • Uwierzytelnianie i kontrola uprawnień
  • Maksymalnie 10 indywidualnych kont użytkowników z różnymi uprawnieniami
  • Historia logowania użytkowników ze znacznikiem czasu
  • Opcje: Odczyt i zapis, tylko do odczytu, chroniony (odczyt / zapis niedozwolony)
  • Historia logowania użytkowników ze znacznikiem czasu
  • Funkcja SecureErase (opcja customizacji zgodna z US Air Force AFSSI-5020)
Autor:
CSI S.A.
Dodał:
CSI S.A.

Czytaj także