empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-06-21
Lampy oświetlające do szaf elektrycznych

STEGO jest dostawcą systemów ogrzewania i wentylacji szaf sterowniczych. W ofercie firmy znajdują się nie tylko ogrzewacze, dmuchawy grzewcze oraz wentylatory , ale również termostaty i higrostaty oraz niezbędne w każdej rozdzielnicy urządzenia, jak na przykład kompaktowe lampy oświetleniowe. Lampy te zapewniają odpowiednią ilość światła wewnątrz szafy rozdzielczej i doskonale sprawdzają się podczas prac serwisowych prowadzonych w szafach sterowniczych.

Lampa oświetlająca w szafie elektrycznej nie jest już przejawem „ekskluzywnego wykonania aplikacji" lecz staje się standardowym wyposażeniem każdej szafy sterowniczej. Niejednokrotnie przeprowadzenie prac serwisowych czy konserwacyjnych w szafie sterowniczej usadowionej w źle oświetlonym miejscu jest utrudnione ze względu na niedostateczne oświetlenie zewnętrzne. Dodatkowo i tak już ograniczona widoczność jest pogarszana przez cień montera czy serwisanta. W takich warunkach prawidłowa identyfikacja numerów zacisków, opisów czy prawidłowości podłączeń jest znacznie utrudniona, czasami niemożliwa.

STEGO produkuje kilka typów lamp które doskonale sprawdzają się w różnych aplikacjach oświetlenia wewnętrznego szaf sterowniczych i rozdzielczych.


Lampa ledowa Seria LED 025

Lampy serii LED 025 są przeznaczone do wszystkich typów obudów, zwłaszcza do rozwiązań gdzie nie ma dużo miejsca. Technologia LED zapewnia długą żywotność źródła światła. Lampy są dostępne z silnym mocowaniem magnetycznym pozwalającym na szybki montaż w każdej metalowej obudowie. Lampa może byś także montowana śrubowo. Załączanie tej lampy może następować za pomocą wyłącznika 0-I lub w innym typie, za pomocą czujnika ruchu. Bardzo ważny jest też szeroki zakres napięcia zasilania lamp, który wynosi dla AC  100-240 V, 50/60 Hz (min. AC 90 V, max. AC 265 V) a dla DC 24-48 V (min. DC 20 V, max. DC 60 V).

Konstrukcja pozwala na podłączenie aż do 10 lamp w kaskadzie. Wtyczki i kable umożliwiają szybkie podłączenie jednej lampy z drugą a zintegrowane zasilacze dostarczają odpowiedniej mocy dla następnych lamp w łańcuchu.

Przykład połączenia kaskadowego

Lampa płaska - linia Slimline Seria SL 025

Płaska lampa SL 025 nadaje się wyjątkowo dobrze do użytku w szafach rozdzielczych o małych wymiarach i szafach o wysokim stopniu wypełnienia podzespołami. Lampę mocuje się śrubami od strony wąskiej lub szerokiej. Lampa może być dostarczana  również z magnesem i dzięki temu może być bezpośrednio mocowana w dowolnym miejscu na każdej ściance stalowej. Pracą lampy steruje wyłącznik On/Off lub czujnik ruchu. Obydwa modele mogą posiadać gniazdo umożliwiające zasilanie dodatkowych urządzeń. Gniazda dostępne w wielu standardach. Moc energooszczędnej świetlówki to 11W, zasilanie standardowe lub także 24 - 48V DC. Dostępna także w wersji 19''.


Lampa - linia Dual Seria DL 026

Ta lampa o unikalnym kształcie jest proponowana przez nas w wykonaniu z wyłącznikiem On/Off lub z czujnikiem ruchu. Konstrukcja lampy umożliwia odłączenie części świecącej od podstawy lampy i zasilenie jej zwykłym kablem z wtyczką co zapewnia obsłudze dotarcie z oświetleniem w każde miejsce rozdzielni nawet do kanału kablowego. Źródłem światła w tej lampie jest popularna świetlówka kompaktowa z gwintem E27 o mocy 20W. Wewnętrzne podłączenia elektryczne pozwalają na zasilenie dalszych lamp i wpięcie wyłącznika krańcowego.

 

Lampa typu Compact Seria KL 025

Lampa ta została specjalnie zaprojektowana dla zastosowania w szafach rozdzielczych. Dzięki silnemu magnesowi można ją zamocować w dowolnym miejscu na stalowej ścianie szafy sterowniczej lub po prostu na szynie TH35.  Wbudowane gniazdo elektryczne umożliwia zasilanie dalszych urządzeń. Gniazda dostępne w wielu standardach.

Autor:
Piotr Żurek
Źródło:
www.stego.pl
Dodał:
STEGO Polska sp. z o.o.

Czytaj także