empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-09-14
Monitoring i kontrola mostów - dwie możliwości realizacji

LVDT czujniki i Elastyczne czujniki

Czujniki LVDT i inne narzędzia metrologiczne (takie jak elastyczne czujniki drogi i położenia) mają wiele zastosowań w inżynierii lądowej i odgrywają ważną rolę w budowie, testowaniu i konserwacji budynków i konstrukcji.

Budynki i konstrukcje mieszkalne, publiczne, handlowe i przemysłowe, takie jak bloki mieszkalne, hotele, mosty i drogi, muszą być odpowiednie do swoich celów. Technologia LVDT jest integralną częścią osiągania i utrzymywania standardów bezpieczeństwa oraz zapobiegania katastrofalnym uszkodzeniom konstrukcji.

Pomiary na mostach
Pomiary na mostach

 

 

 

Pomiary na mostach
Pomiary na mostach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zrozumienie właściwości, ruchów i ograniczeń materiałów naturalnych i budowlanych ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że budynki i konstrukcje są bezpieczne i dostosowane do celu. Precyzyjne czujniki pomiarowe, czujniki i przetworniki przemieszczeń odgrywają ważną rolę w przekazywaniu tej wiedzy i stojących za nią danych.

Sprawdzanie integralności konstrukcji i zgodności z normami to kluczowe procesy na etapie budowy i przez cały okres eksploatacji konstrukcji, czujniki LVDT i elastyczne czujniki drogi odgrywają kluczową rolę w generowaniu danych, które ułatwiają kompleksowe testowanie i konserwację zapobiegawczą.

Technologia przetworników przemieszczenia ma kluczowe znaczenie dla dokładnego i niezawodnego testowania i konserwacji kluczowych budynków i konstrukcji, a stosowanie wysokiej jakości narzędzi metrologicznych ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa i wydajności.

Właściwy partner w zakresie rozwiązań metrologicznych upewni się, że dysponujesz aplikacjami metrologicznymi do testowania i konserwacji w zakresie inżynierii lądowej najlepiej dopasowanymi do Twoich potrzeb oraz że systemy te działają zgodnie z najwyższymi standardami.

Zamontowane czujniki LVDT lub Elastyczne czujniki drogi mierzą względne przemieszczenie między przyczółkami a siedziskiem mostu. Przemieszczenie jest zwykle spowodowane zmianami temperatury i obciążenia. Dokładne dane dotyczące przemieszczenia są niezbędne, aby móc przewidzieć zużycie, zmęczenie i potencjalne powstawanie pęknięć na moście. Ogólnym celem jest umożliwienie środków zapobiegawczych i wykonanie konserwacji predykcyjnej na moście.

Autor:
DM-Sensors
Dodał:
DM-SENSORS

Czytaj także