empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-03-15
Niezwykła precyzja w działaniu maszyn do cięcia wodą kluczem do sukcesu

Maszyny do cięcia wodą na stałe zawitały w świecie przemysłu i od ponad 40 lat pozwalają na tworzenie precyzyjnych części z bardzo trudnych do obróbki materiałów. Cięcie wodą umożliwia obróbkę wielu materiałów, których fizyczna próba ingerencji w materiał jest niemożliwa. Bardzo ważna w ich działaniu jest precyzja cięcia, dzięki której osiągnąć można każdą wielkość obrabianego materiału. Jakie materiały nadają się do obróbki maszyną hydroabrazyjną?

Stacjonarne i przenośne maszyny do cięcia wodą

Maszyna do cięcia wodą omax (https://www.omax.pl/pl/maszyny/) umożliwia obróbkę wielu materiałów. Są to m.in. opakowania papierowe, materiały drewniane, materiały drewnopodobne, stal nierdzewna, metale kolorowe, czy szkło. Głowica tnąca każdej maszyny ustawiona prostopadle do obrabianego materiału gwarantuje obróbkę materiału różnej grubości. Działanie takiej maszyny nie powoduje zanieczyszczeń środowiska - nie produkuje toksycznych oparów, gazów, czy naprężeń technicznych. Zastosowanie cięcia strumieniem wody używane są w przemyśle od wielu lat, ich niezawodność jest ciągle ulepszana technologicznie, tak by osiągały jak najlepsze wyniki w jak najkrótszym czasie pracy. W zależności od potrzeb klientów, każdy może wybrać odpowiednią maszynę. Na rynku dostępne są zarówno maszyny przenośne, których transport nie wymaga specjalnego sprzętu i można je z łatwością przetransportować, jak też stacjonarne.

Cięcie strumieniem wody trudnych elementów

Niezawodny system wspomagający sterowanie znacząco ułatwia pracę maszyn. Dzięki temu niepotrzebna jest fizyczna ingerencja ludzka w procesie obróbki materiałów. Technologia, która pozwala na cięcie wodą pod wysokim ciśnieniem, kodery linowe i wyeliminowanie niepotrzebnych przy pracy drgań są gwarancją najlepszej jakości pracy maszyn. Precyzyjność obsługi i bezpieczne skrawanie wodą gwarantują brak ostrych elementów w wyciętym materiale. Oczywiście do ich obsługi potrzebne są specjalne szkolenia i kursy, takie systemy wymagają znajomości wielu technologicznych nowinek oraz umiejętności obliczeniowych. Maszyny i urządzenia do cięcia wodą dostępne w ofercie są przystosowane do bezpiecznej pracy. Umożliwiają one obrabianie materiałów o bardzo małej wielkości, jak i wielkogabarytowych produktów. Wiele firm chcących zapewnić sobie najlepszą jakość i precyzję podczas produkcji decydują się na zakup maszyny do cięcia wodą, szczególnie, że nie każdy materiał może być obrabiany pod wysoką temperaturą.

Kiedy obrabiany materiał musi być poddany hydroabrazji?

Maszyna do cięcia wodą (hydroabrazyjna) jest najlepszym rozwiązaniem dla osiągnięcia precyzyjnego cięcia. Dzięki najnowszej technologii nie jest konieczna dodatkowa obróbka, maszyna radzi sobie bezbłędnie podczas pierwszego wykonania. Należy pamiętać, że jest ona niezbędna szczególnie w pracach przemysłowych, kiedy dany materiał nie może być poddany obróbce w wysokiej temperaturze. Wtedy metoda cięcia abrazyjnego sprawdza się najlepiej i zapewnia bezpieczeństwo w każdym detalu. Nadaje się do cięcia aluminium, szkła, czy drewna. A jeśli mamy do czynienia z niezwykle twardym materiałem, zaleca się użycia maszyn wyposażonych w ścierniwo, które zmieszane z wodą przy odpowiednio wysokim ciśnieniu przecina najtwardsze materiały. Ze względu na specyfikę swojego działania, maszyna sprawia, że do powietrza nie przedostają się szkodliwe składniki chemiczne. Wykonanie prac jest niezwykle precyzyjne, co potwierdza każdy klient, który ma do czynienia z tego rodzaju technologią. Urządzenie wyposażone jest również w ekrany dotykowe, które pozwalają wykorzystać pełnię możliwości.

Autor:
Omax
Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji

Czytaj także