Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-09-27
Nowa technologia czujników wagowych

Szybciej, krócej, precyzyjniej

Nasza kompleksowa oferta dynamicznych wag kontrolnych obejmuje teraz czujniki wagowe nowej generacji charakteryzujące się wyższą precyzją przy większej wydajności produkcyjnej. Umożliwiają one również skrócenie obrysu maszyny i jej dostosowanie do obecnych i przyszłych wymagań produkcyjnych
Zwiększona wydajność Nowe czujniki wagowe próbkują szybciej, co pozwala skrócić czas potrzebny na wykonanie pomiaru. W zależności od zastosowania może to pozwolić zwiększyć wydajność produkcyjną nawet do 800 opakowań na minutę w warunkach zgodnych z dyrektywą MID
Wyższa precyzja Mechaniczne elementy czujnika wagowego zaprojektowano na nowo. Obecna konstrukcja pozwala nawet czterokrotnie zmniejszyć odchylenie standardowe i skraca czas potrzebny na wykonanie pomiaru. Dwukrotnie zwiększa się także efektywny zakres ważenia netto, co zapewnia większą elastyczność obciążania wagi.

Wydajność produkcyjna, odległości między środkami produktów i odchylenie standardowe to trzy najważniejsze, ale nie jedyne czynniki wpływające na jakość wyników ważenia. Czynniki te uwzględnia się w rozwiązaniach ważenia dynamicznego, stosując różne metody kompensacji ich wpływu, wśród których wymienić można odpowiednią konstrukcję ram oraz użycie określonych algorytmów i czujników.

Możliwość udoskonalenia technologii wagowych pozwoliłaby producentom nie tylko uzyskać lepsze wyniki ważenia, ale także zmniejszyć ilość potrzebnego miejsca i ograniczyć zapotrzebowanie na energię. Rozwój w zakresie oprogramowania koncentruje się głównie na udoskonalaniu algorytmów, które w idealnych warunkach potrafią zmniejszyć odchylenie standardowe czujnika wagowego. W przypadku sprzętu skupiono się przede wszystkim na nieustannej miniaturyzacji mikroprocesorów i podnoszeniu ich szybkości pracy. Bez względu na rodzaj wprowadzanych udoskonaleń technologii wagowej wszystko ostatecznie sprowadza się do znalezienia takiej równowagi między precyzją i wydajnością wag, która pozwoli szybko uzyskać optymalne wyniki ważenia.

Mniejsze gabaryty
Większą szybkość działania nowych czujników wagowych można wykorzystać do skrócenia przenośników nawet o 25%. Oznacza to dużą oszczędność miejsca, jakie trzeba wygospodarować na wagi kontrolne i systemy łączone.
Zaprojektowane do pracy w trudnych warunkach
Nowe czujniki wagowe są dostępne w obudowach o stopniu ochrony IP69, odpornych na intensywne czyszczenie. Większa precyzja Zoptymalizowana konstrukcja Monoblock została dodatkowo usztywniona, więc czujnik może działać z większą precyzją
Elastyczne oprogramowanie
Architektura oprogramowania czujnika wagowego umożliwia skonfigurowanie systemu pod kątem określonego zastosowania, co przekłada się na bardziej optymalne działanie.
Szybsze przetwarzanie
Przetwarzanie jest całkowicie cyfrowe, co przyspiesza reakcję czujnika i zwiększa rozdzielczość systemu
Precyzyjne ważenie
Więcej na temat korzyści płynących z precyzyjnego ważenia znajdziesz w naszym przewodniku.
www.mt.com/pi-precision-weighing

Autor:
METTLER TOLEDO
Dodał:
Mettler - Toledo Sp. z o.o.

Czytaj także