Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2020-05-18
NOWOŚĆ! Przedłużenia ramion dociskowych do dociskaczy

Elesa+Ganter wprowadziła do swojej oferty przedłużenia ramion dociskowych uzupełniające ofertę dociskaczy. Nowe produkty noszą oznaczenia GN 809.1, GN 801.1 i GN 801.2. Są one przeznaczone do zmiany funkcjonalności docisku w dociskaczach z serii GN 810, GN 820, GN 840 oraz GN 860 w zakresie:

· wydłużenia odległości punktu docisku od osi dociskacza – model GN 809.1
· zmiany ilości punktów docisku – model GN 801.1
· zmiany ilości punktów docisku oraz kąta położenia elementu dociskowego względem osi ramienia – model GN 801.2

GN 809.1

Przedłużenia ramion dociskowych do dociskaczy z pełnym ramieniem

Przeznaczone do dociskaczy:

 

przedluzenia-ramion-dociskowych-GN_809_1.png

 Przedłużenia ramion dociskowych GN 809.1 są przeznaczone do zamontowania na ramieniu dociskacza w celu wydłużenia ramienia. Przy zastosowaniu przesuwnej nakrętki zyskujemy możliwość precyzyjnej regulacji elementu dociskowego. Produkt ten jest wykonany ze stali ocynkowanej, pasywowanej na niebiesko i jest standardowo dostępny w długościach 121 mm i 142 mm. Model GN 809.1  jest w pełni kompatybilny z akcesoriami takimi jak: podkładki czy śruby dociskowe. Przy użyciu przedłużanego ramienia dociskowego jesteśmy w stanie ustalić element obrabiany, gdy jest on oddalony od dociskacza na taką odległość, która uniemożliwia wykorzystanie standardowej dostępnej długości ramienia.

 

przedluzenia-ramion-dociskowych-GN_809_1-schemat.png

                                     Przykład zastosowania modelu GN 809.1

GN 801.1

Przedłużenia ramion dociskowych o dużej sztywności, do dociskaczy z ramieniem rozwidlonym

Przeznaczone do dociskaczy:

 

 

przedluzenia-ramion-dociskowych-GN_801_1.png

 

Przedłużenia ramion dociskowych GN 801.1 są przeznaczone do zamontowania na ramieniu dociskacza, gdy chcemy uzyskać dwa punkty dociskowe. W ten sposób mamy możliwość ustalenia przedmiotu w stabilniejszy sposób, gdy jego gabaryty są większe lub gdy występuje dodatkowy moment skręcający.

Model GN 801.1 wykonano ze stali ocynkowanej, pasywowanej na niebiesko. Oba punkty dociskowe są regulowane wzdłuż osi ramienia dociskowego. Elementy te są standardowo dostępne w szerokościach 100 mm i 120 mm oraz są w pełni kompatybilne z akcesoriami takimi jak: podkładki czy śruby dociskowe. Przy użyciu rozwidlonego ramienia jesteśmy w stanie zamocować element o większych gabarytach w dwóch punktach lub jednocześnie dwa różne mniejsze detale. Dzięki temu możemy:

· wykonać dwie operacje jednocześnie
· poprawić docisk przy jednym detalu

 

przedluzenia-ramion-dociskowych-GN_801_1-schemat.png

                                       Przykład zastosowania modelu GN 801.1

 

GN 801 .2

Przedłużenia ramion dociskowych (przegubowe), do dociskaczy z ramieniem rozwidlony

Przeznaczone do dociskaczy:

 

przedluzenia-ramion-dociskowych-GN_801_2.png

 Przedłużenia ramion dociskowych GN 801.2 są przeznaczone do zamocowania na ramieniu dociskacza w celu umożliwienia regulacji obrotowej pozycji elementu dociskowego +/- 90°. Nowe elementy są wykonane ze stali ocynkowanej, pasywowanej na niebiesko.

Model GN 801.2 jest standardowo dostępny w szerokościach 82 mm i 100 mm, gdzie szerokość określa skrajne wysunięcie dwóch punktów dociskowych. Przedłużenia ramion dociskowych GN 801.2 są kompatybilne ze śrubami dociskowymi.

Oba punkty dociskowe są regulowane wzdłuż osi ramienia dociskowego oraz dodatkowo w zakresie 180° każdego z osobna. Przy użyciu ramienia do regulacji kątowej jesteśmy w stanie zamocować detale o nietypowych kształtach, w dwóch punktach jednocześnie. Wyklucza to konieczność użycia kilku dociskaczy, a zapewnia stabilne zamocowanie podczas wykonywanego procesu.

 

przedluzenia-ramion-dociskowych-GN_809_2-schemat.png

                                      Przykład zastosowania GN 801.2

Przedłużenia ramion dociskowych są najczęściej stosowane w przyrządach montażowych do usprawnienia i przyspieszenia procesu montażu zarówno prostych, jak i skomplikowanych układów. Wprowadzenie tych elementów do naszej oferty otwiera nowe możliwości uzyskania większej funkcjonalności tego procesu oraz jego optymalizacji.

ELESA+GANTER®


ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn: Elesa S.p.A.(Monza, Milano, Italy) i Otto Ganter GmbH & Co. KG.(Furtwangen, Germany).


ELESA+GANTER® to ponad 60 000 standardowych elementów i części do maszyn i urządzeń oraz wiele produktów specjalnych wykonywanych pod określone, specyficzne wymagania klienta. Elementy standardowe Elesa+Ganter® łączą w sobie zarówno najwyższą jakość, funkcjonalność, innowacyjność, jak i dbałość o wzornictwo. Potwierdza to ponad 180 patentów i zastrzeżonych wzorów oraz ponad 45 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego m.in. "International Forum Design Award ", "Compasso d'Oro" w Mediolanie czy "Design Center" w Stutgarcie. Wszystkie produkty E+G produkowane są zgodnie z normą ISO 9001:2008 oraz normą środowiskową ISO 14001:2004.

Światowa sieć dystrybucji produktów Elesa+Ganter obejmuje 70 krajów.

ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER® i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne u klientów, profesjonalną i szybką obsługę sprzedażową (20 000 elementów E+G dostarczane jest w systemie 24h z magazynu w Polsce).

Więcej informacji o firmie i jej ofercie, katalog produktów, tabele wymiarów, darmowe pliki 2D i 3D do pobrania, znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl..


Szczegółowe informacje o nowościach i zastosowaniach produktów E+G można także przeczytać w newsletterze dostępnym na stronie: www.elesa-ganter.info.pl