Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-09-27
NOWOŚĆ! Wibroizolatory z siatki drucianej AVF

Elesa+Ganter wprowadziła do oferty nowe wibroizolatory z siatki drucianej. Nowy produkt ma oznaczenie AVF i zalicza się do rodziny wibroizolatorów o wysokiej wydajności (seria AVC, AVM i AVG), przeznaczonych do miejsc wymagających tłumienia wibracji hałasu. Wibroizolatory z tej grupy są także rekomendowane do stosowania przy bardzo dużych obciążeniach.

„Nasze obserwacje potrzeb klientów prowadzą do nieustannego uzupełniania oferty o nowe rozwiązania. Jest dla nas bardzo ważne, by wprowadzane nowości były odpowiedzią na współczesne wyzwania, ułatwiały pracę i zapewniały najwyższą jakość. Wibroizolatory AVF to kolejny przykład takiego rozwiązania, polecany szczególnie do ciężkich urządzeń w przemyśle morskim, wojskowym, transportowym, itp." – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

 

wibroizolatory_z_siatki_drucianej.png

                   Rys. 1 Wibroizolator z siatki drucianej AVF

Wibroizolatory AVF są wykonane z drobnej siatki nierdzewnej AISI 304 sprasowanej na kształt pierścienia/walca. Pośrodku posiadają przelotowy otwór montażowy (wersja A) lub otwór z gniazdem pod śrubę z łbem stożkowym (wersja SH). Otwory te służą do trwałego połączenia wibroizolatora z podłożem. Taki montaż powoduje, że AVF stanowi pewien rodzaj podkładki tłumiącej między urządzeniem a podłożem, co zapobiega uszkodzeniu maszyny jak i podłoża instalacji. Poniższy film przedstawia funkcjonalność oraz przykład zastosowania wibroizolatora AVF.

https://www.youtube.com/watch?v=yNdqAeYjLCM 

Wibroizolatory AVF stanowią rozwiązanie dla aplikacji o szczególnych wymaganiach. Ich podstawowymi cechami są:

• Bardzo duża obciążalność;
• Małe wymiary;
• Duża sztywność i niewielkie ugięcie podczas pracy;
• Wysoka wydajność tłumienia;
• Zastosowanie tylko w aplikacjach ściskających wibroizolator;
• Zalecane do niewyważonych urządzeń;
• Całkowicie nierdzewne rozwiązanie odporne na warunki atmosferyczne, chemię i temperaturę oraz ognioodporność.

Dzięki takim parametrom wibroizolatory AVF sprawdzą się idealnie w:

• urządzeniach przemysłu morskiego;
• ciężkich urządzeniach wentylacyjnych
• ciężkich urządzeniach wojskowych;
• sterach strumieniowych
• osprzęcie elektromechanicznym
• przemysłowych urządzeniach chłodniczych
• rurociągach,
• podłogach i poszyciach wagonów kolejowych
• silnikach i generatorach

Wibroizolatory AVF wchodzą w skład nowej grupy wibroizolatorów o wysokiej wydajności, które cechują się całkowicie odmienną konstrukcją i dają możliwość tłumienia drgań mechanicznych w niedostępnych dotychczas zakresach częstotliwości lub kierunkach działania.

 

wibroizolatory_wysokiej_wydajnosci.png

 Rys. 2 Modele z grupy wibroizolatorów o wysokiej wydajności (od lewej AVC, AVMAVG)

 

W ramach nowej grupy oferujemy:

Wibroizolatory linowe AVC – rekomendowane do wymagających aplikacji z branży cywilnej oraz wojskowej. Zobacz film, przedstawiający funkcjonalność i przykłady zastosowania.

https://www.youtube.com/watch?v=KVqpQQFHm6Y

Wibroizolatory sprężynowe AVM – posiadają największe ugięcie statyczne przy ściskaniu dochodzące do 20 mm. Jest to główny atut tego modelu, gdyż dzięki temu wibroizolatory sprężynowe są w stanie osiągnąć najwyższy poziom izolacji wibracji, nawet dla bardzo małych częstotliwości rzędu 6,7 Hz (400 obr./min). Zobacz film, przedstawiający funkcjonalność i przykłady zastosowania.

https://www.youtube.com/watch?v=1l2-Bd2_1-c

Wibroizolatory kołnierzowe AVG – z izolacją drgań mechanicznych w dwóch kierunkach. Zobacz film, przedstawiający funkcjonalność i przykłady zastosowania.

https://www.youtube.com/watch?v=3QiGQBzCgQU

 

W przypadku prowadzenia nowego projektu zachęcamy do kontaktu z działem technicznym Elesa+Ganter, który służy pomocą w optymalnym rozwiązaniu każdego problemu natury technicznej.

Linki do kart katalogowych:

• Wibroizolatory z siatki drucianej AVF

Wibroizolatory linowe AVC

• Wibroizolatory kołnierzowe AVG

• Wibroizolatory sprężynowe AVM

 

ELESA+GANTER®

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn: Elesa S.p.A (Monza, Milano, Italy) i Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Germany).

ELESA+GANTER® to ponad 85 000 standardowych elementów i części do maszyn i urządzeń oraz wiele produktów specjalnych wykonywanych pod określone, specyficzne wymagania klienta. Elementy standardowe Elesa+Ganter® łączą w sobie zarówno najwyższą jakość, funkcjonalność, innowacyjność, jak i dbałość o wzornictwo. Potwierdza to ponad 180 patentów i zastrzeżonych wzorów oraz ponad 50 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego m.in. „International Forum Design Award", „Compasso d'Oro" w Mediolanie czy „Design Center" w Stuttgarcie. Wszystkie produkty E+G produkowane są zgodnie z normą ISO 9001:2008 oraz normą środowiskową ISO 14001:2004.

Światowa sieć dystrybucji produktów Elesa+Ganter obejmuje 70 krajów.

ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER® i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne u klientów, profesjonalną i szybką obsługę sprzedażową (40 000 elementów E+G dostarczane jest w systemie 24h z magazynu w Polsce).

Więcej informacji o firmie i jej ofercie, katalog produktów, tabele wymiarów, darmowe pliki 2D i 3D do pobrania, a także sklep internetowy znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl.

Szczegółowe informacje o nowościach i zastosowaniach produktów E+G można także przeczytać w Magazynie dla Konstruktorów na stronie info.elesa-ganter.pl.

Czytaj także