Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-11-01
Nowość! Zamki zatrzaskowe otwierane za pomocą klucza BMS.EH oraz BMS.A

W ofercie Elesa+Ganter pojawiły się nowe wersje zamka zatrzaskowego BMS. Do tej pory produkt ten występował w wersji standardowej BMS oraz BMS.L z dźwignią odciąganą w celu otwarcia drzwi. Nowy produkt może być otwarty tylko przy pomocy klucza sześciokątnego lub o profilu motylkowym, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem. Zwiększono w nim także znacznie siłę potrzebną do wyłamania blokady.

„Firma Elesa+Ganter nie tylko wprowadza nowe produkty przeznaczone do stosowania przy zabudowach maszyn i urządzeń, ale również tworzy nowe wersje istniejących już modeli. Dzięki temu oferta wzbogaca się o wersje z nowymi funkcjami dostosowanymi do potrzeb Klientów. Nowe zamki BMS podnoszą na wyższy poziom zabezpieczanie klap i drzwi przed przypadkowym otwarciem lub siłową próbą sforsowania bariery." – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

 

zamki_zatrzaskowe.png

                                     Rys. 1 Zamek zatrzaskowy BMS oraz BMS.L

Korpus zamków jest wykonany z technopolimeru na bazie poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Ponadto sprężyna wewnątrz zamka wykonana jest ze stali nierdzewnej. Wszystkie wersje produktów składają się z dwóch części, jedną z nich należy zamontować na ramie, a drugą na drzwiach. Powyższy produkt możemy zastosować wszędzie tam, gdzie potrzebujemy sprawnego otwierania lub uchylania i zamykania drzwi lub klapy. Zamki BMS z powodzeniem można zamontować przy drzwiach osłonnych maszyn i urządzeń przemysłowych. Poniżej przykładowe zastosowanie produktu (Rys. 2).

 

zastosowanie_zamka_zatrzaskowego.jpg

                             Rys. 2 Przykładowe zastosowanie zamka BMS oraz BMS.L.

Rozszerzając asortyment zamków zatrzaskowych serii BMS zostały wprowadzone nowe wersje, a mianowicie w wersji standardowej BMS pojawiło się wykonanie produktu ze zwiększoną siłą potrzebną do otwarcia. Do tej pory było to 100 N, a teraz mamy możliwość wyboru pomiędzy standardową siłą 100 N a zwiększoną siłą otwarcia wynoszącą 250 N.

Oprócz zwiększonej siły potrzebnej do otwarcia w standardowej wersji, pojawiły się również dwa wykonania, które posiadają dodatkowo zamek:

Wersja BMS.EH – otwarcie za pomocą uniwersalnego klucza sześciokątnego 8 mm (imbus)

Wersja BMS.A – otwarcie za pomocą klucza o profilu dwuskrzydełkowym (klucz dostarczany w zestawie)

Wszystkie wersje zamka BMS zamykają się zatrzaskowo. Jeśli jednak chodzi o otwieranie to BMS oraz BMS.L otwierały się bez użycia dodatkowych narzędzi: w wersji standardowej BMS było to otwieranie zatrzaskowe, a w BMS.L otwieranie za pomocą odciągnięcia specjalnej dźwigni. Inaczej jest we wspomnianych powyżej nowych wersjach BMS.EH oraz BMS.A (Rys. 3), gdzie do otwarcia potrzebujemy klucz sześciokątny lub o profilu dwuskrzydełkowym. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem drzwi lub przed otwarciem drzwi przez nieuprawnione osoby.

 

zamki_zatrzaskowe_BMS.png

                                               Rys. 3 BMS.EH oraz BMS.A

Warto również dodać, że zarówno w wersji BMS.EH oraz BMS.A siła, która jest potrzebna do wyłamania blokady a co za tym idzie zniszczenia zamka to 1200 N. Obie nowe wersje posiadają siłę zamykająca o wartości 30 N. Powyższe wartości wskazują na to, że produkt ten śmiało może być stosowany w maszynach i urządzeniach przemysłowych.

Linki do produktów:

 • Zamek zatrzaskowy BMS.EH
• Zamek zatrzaskowy BMS.A

 

ELESA+GANTER®

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn: Elesa S.p.A (Monza, Milano, Italy) i Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Germany).

ELESA+GANTER® to ponad 85 000 standardowych elementów i części do maszyn i urządzeń oraz wiele produktów specjalnych wykonywanych pod określone, specyficzne wymagania klienta. Elementy standardowe Elesa+Ganter® łączą w sobie zarówno najwyższą jakość, funkcjonalność, innowacyjność, jak i dbałość o wzornictwo. Potwierdza to ponad 180 patentów i zastrzeżonych wzorów oraz ponad 50 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego m.in. „International Forum Design Award", „Compasso d'Oro" w Mediolanie czy „Design Center" w Stuttgarcie. Wszystkie produkty E+G produkowane są zgodnie z normą ISO 9001:2008 oraz normą środowiskową ISO 14001:2004.

Światowa sieć dystrybucji produktów Elesa+Ganter obejmuje 70 krajów.

ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER® i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne u klientów, profesjonalną i szybką obsługę sprzedażową (40 000 elementów E+G dostarczane jest w systemie 24h z magazynu w Polsce).

Więcej informacji o firmie i jej ofercie, katalog produktów, tabele wymiarów, darmowe pliki 2D i 3D do pobrania, a także sklep internetowy znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl.

Szczegółowe informacje o nowościach i zastosowaniach produktów E+G można także przeczytać w Magazynie dla Konstruktorów na stronie info.elesa-ganter.pl.