Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-02-08
Ochrona przed wybuchem gazu w wirówkach

Ryzyko wybuchu w wirówkach filtrujących należy wyeliminować. Systemy pomiarowe tlenu pobierające i kondycjonujące próbki gazowe posiadają jednak wysokie wymagania w zakresie konserwacji. Systemy polarograficzne mają niewielkie wymagania w tym zakresie, zapewniają wysoką dokładność pomiaru i są jednocześnie niezawodne.

Wysokiej klasy wirówki

Włoska firma Comi Condor dostarcza już od ponad stu lat światowej klasy wirówki filtrujące na potrzeby produkcji farmaceutyków. Firma zgromadziła ogromne doświadczenie, wprowadzając ciągle nowe rozwiązania i nieustannie doskonaląc techniki rozdzielania spełniające nawet te najbardziej surowe wymagania przemysłu w zakresie bezpieczeństwa operacyjnego.

Wysokie standardy w zakresie inertyzacji

Wymagania dotyczące bezpieczeństwa dla pracujących wirówek mogą być różne w różnych krajach. We Włoszech stosowane są najbardziej wyrafinowane rozwiązania, jakie są w tej chwili dostępne: monitoring nadciśnienia i stężenia tlenu musi być prowadzony na każdym systemie sterowania pracą wirówki. Z tego powodu firma Comi Condor opracowała system monitorowania i kontroli wykorzystujący ciągły pomiar nadciśnienia i stężenia tlenu w wirówce. Wszystkie działania takie jak przedmuchiwanie, napełnianie, obróbka i opróżnianie mogą być zatem realizowane w bezpiecznych warunkach.

Pomiar tlenu z poborem próbki

Firma Comi Condor produkuje bezpieczne wirówki, korzystając z kontroli nadciśnienia i stężenia tlenu przeznaczonej dla przemysłu farmaceutycznego. Żmudne, a czasami nawet nieprzewidywalne czynności konserwacyjne stosowanych do tej pory systemów pomiarowych pobierających próbki były uznawane przez klientów jako poważna wada. Spadek dyspozycyjności wirówek powodował zakłócenia w planach produkcyjnych oraz spadek wydajności produkcji.

Pomiar tlenu w trybie in-situ

Firma zwróciła się do METTLER TOLEDO o przedstawienie systemu pomiarowego bardziej niezawodnego i łatwiejszego w utrzymaniu. Przedstawiciele firmy wybrali jeden z naszych systemów polarograficznych składający się z przetwornika M700 i czujnika tlenu InPro 6800 G,który zastąpił poprzednio stosowane w systemie sterowania wirówką rozwiązanie wykorzystujące pobieranie próbek. Czujnik InPro 6800 G można zainstalować bezpośrednio w wirówce, stąd można było również pozbyć się delikatnego systemu pobierania próbki, który był stosowany do tej pory, osiągając w ten sposób wzrost niezawodności i oszczędzając koszty.

Dokładny i szybki

Uwieńczony powodzeniem okres próbny pozwolił zgromadzić praktyczne doświadczenie w zakresie korzystania z funkcji dostępnych w systemie. Dokonano porównania systemu pomiarowego wyposażonego w moduł pobierania próbek gazowych i systemu polarograficznego. Potwierdzono, że mniej skomplikowane rozwiązanie METTLER TOLEDO zapewniło doskonałą dokładność pomiaru oraz było tak samo szybkie jak system pomiarowy z poborem próbki.

Zalety

Firma Comi Condor zyskała przewagę nad konkurencją, oferując klientom bardziej niezawodne wirówki, które mają znacznie mniejsze wymagania w zakresie konserwacji i skracają czas trwania postojów. W przypadku nowych wirówek, w których wymagany jest system monitoringu nadciśnienia jak i stężenia tlenu firma Comi Condor wybiera teraz systemy amperometryczne METTLER TOLEDO.

Dowiedz się więcej o pomiarze tlenu, odwiedzając stronę internetową:

Pomiar tlenu w fazie gazowej - tam, gdzie ma to znaczenie

Czytaj także