Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2020-10-26
pH metry i wagi przemysłowe - sprzęt dla profesjonalistów

Wagi to powszechnie stosowane urządzenia, które spotkać można w wielu branżach. Występują modele o podstawowych funkcjach, ale także warianty specjalistyczne. Gdzie się je stosuje?

Technologia w ostatnich dziesięcioleciach drastycznie się zmieniła. W większości to modyfikacje i ulepszenia, które mają pozytywny wpływ na pracę, badania i naszą codzienność. Ewolucja nie ominęła tak znanego urządzenia, jakim jest waga. Spotkać je można w wielu sklepach, przydają się w magazynach, a te specjalistyczne odnajdują się w laboratoriach. W tych ostatnich wykorzystuje się modele o wysokiej dokładności, które ważą substancje lub ciecze o masie poniżej 1 grama. Równie precyzyjne są pH metry, które spotkać można w laboratorium przemysłowym, analitycznym, a także na uczelniach. Nie mniej sprawdźmy, jak wyglądają współczesne wagi.

Wagi przemysłowe

Znajdą się osoby, które pamiętają wagi w starym stylu z dwiema szalami. Z jednej strony kładło się produkty, a z drugiej obciążniki. Dzisiaj to relikt przeszłości, który najpewniej spotkamy w muzeum. Współczesne rozwiązania są dużo bardziej precyzyjne, szybsze w działaniu i mają wiele więcej zastosowań. Wyróżnić możemy wagi stołowe, magazynowe, pocztowe, liczące, ale także platformowe, paletowe, płozowe czy najazdowe. Dla sprawnie działających magazynów poleca się wózki z wagą tzw. paleciaki. Wówczas szybciej można zrewidować zamówienie i towar bezpośrednio przewieść do punktu składowania. W wadze ciężkiej spotkamy rozwiązania hakowe, które udźwigną nawet 250 t, ale także wyciągniki. Powrotem do przeszłości będą wagi mechaniczne, które stanowią bardziej atrakcję i z powodzeniem mogą wyróżnić nie jeden sklep. Wagi przemysłowe skupiają szeroki asortyment produktów, o którym więcej informacji znajdziemy na https://www.moga.pl/wagi-przemyslowe.

Precyzja ma znaczenie

Sprzęty do pomiaru ciężaru mają różną tolerancję błędu. W jednym miejscu 100 g nie zrobi różnicy, ale w innym może stanowić o powodzeniu lub klęsce badania. Dlatego urządzenie należy dopasować do towaru, z którym będziemy współpracować. Dla przykładu wagi liczące lepiej sprawdzą się w sklepie metalowym, gdzie mamy powtarzalne produktu pod względem parametrów wagowych niż w warzywniaku. Wspomnianą już pracę magazynową można usprawnić poprzez wózki z wagą. Jeśli mimo tego potrzebne jest dodatkowe urządzenie pomiarowe, to warto pomyśleć o wadze platformowej lub najazdowej. Ostatnie spotkać można w składach węgla, ale także w żwirowniach i innych obiektach, gdzie występują duże tonaże. Z kolei przy obiektach o nieregularnych gabarytach i dużym ciężarze najlepiej sprawdzą się wagi hakowe. Każda branża, w której wymaga się pomiarów wagowych znajdzie urządzenie, które będzie najbardziej do niej dostosowane. Dzięki temu praca będzie bezpieczna, wydajna i precyzyjna.

Specjalistyczne sprzęty jak pH metry mają określone zadanie do wykonania w laboratorium. Podobnie zresztą jak wagi. Można znaleźć różne modele, które sprawdzą się w precyzyjnych pomiarach, ale i takie, które zważą potężne ciężary. Warto więc zadbać o to, aby wykorzystywane przez nas urządzenie odpowiadało branży, w której działamy.

Autor:
moga.pl
Źródło:
własne

Czytaj także