Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-05-07
Poradnik zakupu wag samochodowych / pomostów wagowych

Wszystko, co należy wiedzieć przy projektowaniu pomostu wagowego

Przed zakupem nowej wagi zazwyczaj ciężko znaleźć rzetelne i wiarygodne informacje. Materiały edukacyjne prowadzące przez najważniejsze etapy decyzyjne mogą zatem stanowić nieocenioną pomoc.

Wagi samochodowe, czyli pomosty wagowe, to wagi przemysłowe umożliwiające ważenie samochodów ciężarowych dowolnych rozmiarów. Najczęściej służą do określania masy towarów masowych kupowanych i sprzedawanych w ilościach hurtowych. W takich przypadkach informacje pochodzące z wagi są kluczową częścią transakcji biznesowej. Waga działa podobnie jak kasa fiskalna. Organy kontroli transportu drogowego używają wag samochodowych do sprawdzania, czy nie przekroczono dopuszczalnych mas całkowitych określonych dla pojazdów poruszających się po drogach. Pomosty wagowe używane są też do monitorowania ilości odbieranych i wysyłanych materiałów w różnych obiektach, takich jak zakłady przetwarzania i recyklingu odpadów stałych czy tereny budowy.

Czujnik wagowy służy do pomiaru masy na wadze. Czujniki wagowe to serce każdej wagi samochodowej. Dokonują pomiaru masy obiektów na platformie wagi. Większość wag samochodowych wymaga od 6 do 12 czujników wagowych. Muszą one współpracować ze sobą bezbłędnie, aby zapewnić dokładne wskazania masy.

Skrzynek połączeniowych (nazywanych również przyłączeniowymi) używa się razem z analogowymi czujnikami wagowymi, a także z większością cyfrowych czujników wagowych. Skrzynki połączeniowe łączą sygnały kilku czujników wagowych, a następnie przesyłają zsumowany sygnał. Typowa waga samochodowa z analogowymi czujnikami wagowymi ma od 2 do 4 skrzynek połączeniowych.

Poradnik pomaga w podjęciu właściwej decyzji osobom zainteresowanym zakupem nowej wagi samochodowej. Publikacja przyda się w początkowej fazie zdobywania informacji, a także pomoże lepiej poznać dostępne technologie i opcje.

Poradnik podzielono na następujące sekcje:

  1. Jak działa waga samochodowa?
  2. Przepisy dotyczące wag i masy
  3. Podstawowe opcje wag
  4. Wydajność wag
  5. Dane techniczne pomostu wagowego
  6. Czujniki wagowe
  7. Planowanie obiektu
  8. Instalacja i certyfikacja
  9. Konserwacja, serwis i gwarancja

Odwiedź stronę METTLER TOLEDO:

Autor:
Mettler - Toledo Sp. z o.o.
Źródło:
Wagi samochodowe
Dodał:
Mettler - Toledo Sp. z o.o.

Czytaj także

Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »