Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-05-11
Waga jak nowa po szybkiej modernizacji

Waga samochodowa jest precyzyjnym instrumentem. Jej poszczególne części ulegają zużyciu. Wpływ na to ma eksploatacja i warunki środowiskowe. Zmodernizuj swoją wagę, instalując w niej nowe czujniki wagowe. Rozwiążesz dzięki temu wszystkie swoje problemy.

Czujniki wagowe są zintegrowane ze strukturą wagi samochodowej lub wagi kolejowej. Czujniki te działają razem i pozwalają zważyć masę znajdującą się na wadze. W miarę upływu czasu czujniki ulegają zużyciu zmęczeniowemu, które związane jest z cyklicznym obciążaniem wagi. Warunki środowiskowe również mogą niekorzystnie wpływać na sprawność operacyjną czujników wagowych, szczególnie wtedy, gdy waga jest zainstalowana w miejscu, gdzie dochodzi do zmian temperatury i wilgoci. Objawem zużycia są coraz częstsze awarie wagi. Pogorszeniu ulega również dokładność ważenia.

W wielu przypadkach personel nie jest świadomy tych problemów lub traktuje je jako coś, z czym trzeba żyć. Być może pracownicy sądzą, że jedynym rozwiązaniem jest kosztowna wymiana całej wagi. Firma METTLER TOLEDO może dokonać modernizacji wagi, po której bliska całkowitego zużycia waga będzie działać jak nowa.

Coraz więcej firm decyduje się na modernizację wag polegającą na zainstalowaniu w nich czujników POWERCELL® PDX®, które wyposażone zostały w wiele zaawansowanych funkcji. Czujniki te w istotny sposób zwiększają niezawodność i dokładność wagi, co stanowi ich ogromną zaletę. Sieć połączeń pomiędzy poszczególnymi czujnikami jest prostsza i stwarza mniej problemów. Nie ma skrzynek połączeniowych, ani ręcznie wykonywanych połączeń, które są główną przyczyną awarii wag.

Systemy POWERCELL PDX wykorzystują cyfrowe algorytmy kompensujące, których zadaniem jest korekcja czynników pogarszających dokładność wagi. Poprawie ulega dokładność ważenia, co przekłada się bezpośrednio na oszczędności finansowe.

Modernizacja wag wykonywana przez METTLER TOLEDO jest bardzo prosta. Koszty modernizacji są stosunkowo niskie. Stąd z usługi modernizacji może skorzystać każda firma, niezależnie od wielkości. Przedstawiciel METTLER TOLEDO może dokonać przeglądu wagi i na tej podstawie zaproponować procedurę modernizacji. Wiele modernizacji można przeprowadzić w ciągu jednego dnia. Umożliwiają to narzędzia o specjalnej konstrukcji.

Skontaktuj się z nami. Wspólnie ustalimy szczegóły wizyty na miejscu. Dowiesz się jak firma METTLER TOLEDO może usprawnić Twoje wagi. Koszty modernizacji zwrócą Ci się bardzo szybko.

Czytaj także

Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »