Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-05-16
Praca w wymagających warunkach

W co warto się wyposażyć, aby zapewnić sobie maksymalny poziom bezpieczeństwa?

skrajne-warunki-pracy-pracownik-trzymajacy-metalowy-pret-w-piecu-w-odlewni.jpg

Warunki w miejscu pracy bywają nieraz bardzo wymagające, a niekiedy wręcz niebezpieczne. Dlatego niezbędne jest ścisłe przestrzeganie norm i procedur BHP w tym również tych dotyczących odzieży i obuwia ochronnego.

 

Wysokie bądź niskie temperatury, wilgoć, szkodliwe substancje chemiczne, wyładowania elektrostatyczne, iskry, twarde bądź ostre przedmioty... - to tylko niektóre czynniki utrudniające warunki w miejscu pracy. Mogą one rodzić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia pracownika. Zapewnienie ochronu przed nimi, czyli bezpieczeństwa i komfortu wykonywania obowiązków zawodowych, to zadanie odzieży i obuwia roboczego. Muszą one cechować się wysoką jakością i odpornością oraz spełniać normy BHP i liczne wymogi odnośnie trwałości czy ergonomii. Przyjrzyjmy się bliżej spodniom i butom ochronnym.

 

Spodnie robocze z odpinanymi nogawkami - wygoda i bezpieczeństwo przez okrągły rok

Spodnie robocze z odpinanymi nogawkami - Dawpol BHP (dwa w jednym - 2w1) to znakomite produkty, które zapewniają komfort i wygodę użytkowania niezależnie od panujących w miejscu pracy warunków. W zależności od indywidualnych potrzeb, pracownik może ich bowiem używać zarówno jako długich spodni chroniących przed zimnem i szkodliwymi warunkami na danym stanowisku, jak też krótkich spodenek, idealnych na upał. Krótko mówiąc, sprawdzają się one przez cały rok. W wersji z przypiętymi nogawkami zabezpiecza ciało nie tylko przed niskimi temperaturami, ale też przed różnymi zagrożeniami, takimi jak iskry powstające przy obróbce metali. Nic więc dziwnego, że sprawdzają się one w naprawdę wielu branżach i cieszą ogromną popularnością.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów spodni roboczych 2w1 są z całą pewnością ogrodniczki z odpinanymi nogawkami, które można nosić zarówno zimą, jak i latem. Ich niezaprzeczalnym atutem jest przede wszystkim wygoda, ponieważ posiadają one regulowane szelki, dzięki czemu można dopasować je nie tylko do wzrostu, ale również sylwetki danej osoby. Co więcej, ogrodniczki rozwiązują problem wysuwających się koszulek oraz zapewniają odpowiednią ochronę przed chłodem i porywami wiatru. Posiadają także wiele kieszeni umożliwiających wygodne przenoszenie narzędzi.

Spodnie robocze 2w1 cenione są też ze względu na wytrzymałość, którą zapewnia odpowiednio dobrany materiał. Co istotne, gwarantuje on również znakomitą wentylację latem, co jest istotne szczególnie w przypadku pracowników, którzy wykonują obowiązki w pełnym słońcu. Innymi słowy, takie spodnie oferują gwarancję nie tylko bezpieczeństwa, ale też wygody.

 

spawacz-wyposazony-w-akcesoria-bhp.jpg

 

Buty robocze - żeby stopy były bezpieczne

Buty robocze w sklepie online Dawpol BHP chronią przed zagrożeniami występującymi na wielu różnych stanowiskach pracy. Wykorzystywane są zatem w licznych branżach, zapewniając noszącym je pracownikom należytą ochronę stóp i nóg. Osłaniają je zwłaszcza przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz chemicznymi, przed oparzeniami, wszelkim działaniem niskich i wysokich temperatur czy wilgoci. Parametry ochronne zależą w dużej mierze od materiałów użytych do ich produkcji, jak też od konstrukcji i ewentualnego wyposażenia dodatkowego, takiego jak: wkładki antyprzebiciowe, ochrony kostki itp. Zapewnienie odpowiedniej ochrony nóg ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo i komfort pracy Wytrzymałość i precyzja wykończenia obuwia roboczego to podstawa w zachowaniu bezpieczeństwa w większości zawodów. Najlepsze buty wykonane są z PCV, gumy, skóry czy nubuku. Wszystkie spełniają wyśrubowane wymogi BHP.

 

spawacze-wyposazeni-w-stroj-i-buty-bhp.jpg

 

Jednym z głównych elementów obuwa roboczego ochronnego jest podnosek. To właśnie od niego w znacznej mierze zależy poziom ochrony stopy. Więcej na temat odpowiedniego doboru podnoska przeczytać można tutaj: https://dawpol-bhp.pl/blog/post/11-podnoski-w-butach-roboczych-jakie-wybrac-roznice-i-zastosowanie.

 

Źródło:
dawpol-bhp.pl

Czytaj także