empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-03-09
Simex - Urządzenia mierzące, rejestrujące i sterujące dla farmacji

W niniejszej publikacji postaramy się przybliżyć Państwu możliwość zastosowania oferowanych przez Simex urządzeń w najważniejszych dla gospodarki branżach przemysłowych. Należą do nich przede wszystkim: przemysł spożywczy, ciężki, tekstylny, a także przemysł farmaceutyczny. Poniższy artykuł skupia się głównie na tym ostatnim, szczególnie ważnym z uwagi na obecną sytuację pandemiczną w kraju i na świecie. Nasze produkty mogą być wykorzystywane w najróżniejszych aplikacjach w tej gałęzi przemysłu.
Poniżej przedstawiamy "w pigułce" najważniejsze informacje o urządzeniach stanowiących element wyposażenia linii produkcyjnej, magazynu i/lub transportu.


Szybkość, sprawność, wydajność

Zaczynając od linii produkcyjnej, dozowanie składników zrealizują przepływomierze w komplecie z licznikami przepływu SPI-94, które precyzyjnie odmierzą wymaganą porcję. W przypadku substancji stałych, można zastosować precyzyjne czujniki wagowe. Regulacja parametrów produkcji, takich jak temperatura czy ciśnienie, to zadanie dla uniwersalnych regulatorów SUR-94B lub rozszerzonych o funkcję sterowania PID - PUR-94D.
Liczba gotowych opakowań może być monitorowana przez liczniki elektroniczne, np. wyposażony w czytelny wyświetlacz SLIK-638, a w przypadku potrzeby rejestracji wydajności danej linii produkcyjnej - tworzenia raportów zmianowych / dobowych / miesięcznych – to zadanie spełni wielokanałowy rejestrator z serii MultiCon. To urządzenie, które zapisze w pamięci zmierzone wartości, a podłączone do sieci automatycznie wyeksportuje dane do komputera.

Zdj.1 Przykładowe urządzenia na wyposażeniu linii produkcyjnej,  od góry: PUR-94D; SPI-94; SLIK-638
Zdj.1 Przykładowe urządzenia na wyposażeniu linii produkcyjnej, od góry: PUR-94D; SPI-94; SLIK-638

Odpowiednie warunki przechowywania

Skuteczność produktów farmaceutycznych jest często zależna od parametrów ich przechowywania. Firma Simex oferuje szereg systemów do pomiaru i rejestracji temperatury. Od najprostszych mierników w obudowie panelowej SWE-73-T, przez wielokanałowe rejestratory MultiLog SRD-99, aż po wielopunktowe, rozproszone systemy rejestracji TRS lub najnowszą linię mierników parametrów środowiskowych z serii ProSens.

Zdj. 2. Przykładowe urządzenia do monitoringu parametrów w magazynie, od góry: ProSens QM-211; TRS-01a; SRD-99
Zdj. 2. Przykładowe urządzenia do monitoringu parametrów w magazynie, od góry: ProSens QM-211; TRS-01a; SRD-99

Bezpieczeństwo nasze i naszych pupili

W ofercie Simex znajdziemy też rozwiązania, które pomagają zapewnić odpowiednie warunki przechowywania i transportowania środków farmakologicznych przeznaczonych dla zwierząt. Lekarze weterynarii mają wybór w szerokiej ofercie przenośnych rejestratorów temperatury i wilgotności np. Microlog Pro IIMicroLite 5032L+RH czy wiele modeli z gamy rejestratorów MSR. Dzięki małym rozmiarom i wbudowanej baterii można je umieścić w lodówkach stacjonarnych i rejestrować warunki przechowywania. Sprawdzą się też w transporcie – bateria spokojnie wytrzyma dzień, a nawet cały roboczy tydzień.

Zdj. 3. Przykładowe urządzenia do rejestracji parametrów w transporcie, od góry: MicroLog; MicroLite; MSR
Zdj. 3. Przykładowe urządzenia do rejestracji parametrów w transporcie, od góry: MicroLog; MicroLite; MSR

Właściciele firmy zdają sobie sprawę z restrykcyjnych wymagań odnośnie warunków przechowywania leków, dlatego każde urządzenie monitorujące temperaturę i wilgotność możemy dostarczyć ze świadectwem wystawionym przez profesjonalne laboratorium certyfikowane przez Państwowe Centrum Akredytacji.

Jeśli szukasz urządzeń do aplikacji w przemyśle farmaceutycznym, skontaktuj się z nami! Pomagamy dobrać urządzenia indywidualnie do każdej aplikacji, dzięki czemu masz pewność, że będą one skutecznie spełniały swoje zadania.

Simex sp. z o.o.
tel. (+48) 58 76-20-777
e-mail: info@simex.pl

FB.jpg

 

Bądź na bieżąco!
Polub nas na Facebooku!

Autor:
Marta Sulżycka - Lider wsparcia technicznego Simex
Dodał:
SIMEX Sp. z o.o.

Czytaj także