empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Suzhou Veichi Electric CO., Ltd
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2020-11-09
Spawanie laserowe dla profesjonalistów

Od lat specjaliści w spawalniczej branży nie narzekali na brak pracy, a prawdziwi fachowcy byli rozchwytywani. I choć technologia się bardzo zmienia, to na rynku w dalszym ciągu istnieje bardzo duże zapotrzebowanie przede wszystkim na wykwalifikowane kadry, Spawacze są poszukiwani w różnych branżach i zatrudniani w mniejszych i większych przedsiębiorstwach, a sama technika i jakość wykonywanej pracy świadczy o profesjonalizmie danego fachowca. Wraz z rozwojem technologii coraz więcej przedsiębiorstw inwestuje w nowoczesne urządzenia do spawania laserowego.

1. Zalety spawarek laserowych
2. Bezpieczne rozwiązania
3. Zastosowanie spawarek laserowych
4. Wydajna technologia

Zalety spawarek laserowych

Nowoczesna spawarka laserowa (https://centrummaszyncnc.pl/maszyny/spawarki-laserowe) to urządzenie, które jest inwestycją w bezpieczeństwo i efektywność pracy. Pozwala doskonale zoptymalizować szereg różnych działań, a tym samym jest multifunkcjonalna. Ten rodzaj urządzenia pozwala tworzyć gładkie i wytrzymałe połączenia, które świetnie sprawdzają się w szeregu różnych zastosowań. W tym kontekście spawarki laserowe wykorzystują po prostu intensywną moc, która jest zdolna do zdecydowanie głębszej penetracji niż ma to miejsce w przypadku urządzeń sięgających po starszą technologię – czyli spawarek elektrodowych. Poza tym sam laser generuje spoinę i nie potrzebuje w tym celu tradycyjnego spoiwa. A to już realna oszczędność w codziennej pracy.

Bezpieczne rozwiązania

Spawarka laserowa na przykład marki Fanuci jest również urządzeniem, które lepiej chroni samego pracownika wykonującego pracę oraz jego wzrok. Zawdzięcza się to temu, że sama budowa maszyny oraz specyfika jej działania sprawia, że specjalista zostaje wyłączony z części czynności. Spawarka laserowa Fanuci (https://centrummaszyncnc.pl/maszyny/spawarki-laserowe) wykorzystuje w swojej pracy gaz spawalniczy. To on podczas profesjonalnych czynności wnika w obrabiany materiał i tworzy tak zwaną chmurę plazmową. Ona pochłania i odchyla strumień lasera. Do bezpiecznego spalania niezbędna jest więc mieszanina helu i argonu, która zmniejsza strefę działania plazmy.

Zastosowanie spawarek laserowych

Profesjonalne spawarki laserowe wykorzystywane są w szeregu różnych przedsiębiorstw. Przede wszystkim po możliwości, jakie dają te urządzenia, sięga sektor elektroniczny, gastronomiczny, lotniczy, medyczny, kosmiczny, a nawet jubilerski. Spawarka tworzy wiązkę światła koherentnego, a tym samym daje okazję do nadtopienia miejsca styku metali lub tworzywa proporcjonalnie do grubości samego materiału. Dzięki temu bez problemu można tego typu narzędzia wykorzystywać w elektronice, gdzie niezbędne jest spawanie niewielkich elementów metodą punktową.

Wydajna technologia

Zaawansowana technologia spawania laserowego jest inwestycją w bezpieczeństwo oraz maksymalne wykorzystanie sprzętu do różnych działań. Poza tym wyróżnia się również wysoką niezawodnością, a najlepiej sprawdza się w produkcji wielkoseryjnej, zautomatyzowanej lub zrobotyzowanej. Silnie skoncentrowana wiązka światła o dużej energii i gęstości idealne radzi sobie ze stapianiem obszaru styku łączonych elementów ciepłem. Poza tym jednomodułowe zasilanie fibrowe gwarantuje stałą, stabilną moc i jakość wiązki. Oczywiście sam zakres mocy lasera jest regulowany i można go dopasować precyzyjnie do jakości i grubości materiału, jego specyfiki oraz efektu, jaki chce się uzyskać.
Coraz więcej firm decyduje się na inwestycję w lasery do spawania przemysłowego. Są one łatwiejsze w użytkowaniu i wydajniejsze niż tradycyjne urządzenia stosowane wcześniej. Poza tym technika laserowa jest bardziej elastyczna, ekonomiczna i bezpieczniejsze, a także doskonale się sprawdza nawet na powierzchniach delikatnych. W ten sposób można połączyć materiały o różnym rodzaju, kształcie czy grubości, a same spawy są trwałe i mało widoczne.

Autor:
Centrum Maszyn CNC
Źródło:
Linkhouse

Czytaj także