Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-11-29
Chcesz kupić spawarkę laserową?

Spawarka laserowa, która zrewolucjonizowała technologię laserowej obróbki metali

Technologia spawania laserowego (https://centrummaszyncnc.pl/spawarki-laserowe) obecnie wykorzystywana jest w wielu gałęziach przemysłu. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim precyzji łączenia elementów, trwałości łączeń, ale i wydajności pracy. Jednym z wiodących producentów spawarek laserowych jest firma FANUCI (https://centrummaszyncnc.pl/). To rewolucjonista w zakresie laserowej obróbki metali, mający do zaoferowania swoim klientom autorskie rozwiązania, których reprezentantem jest m.in. spawarka laserowa FANUCI 4.0 PRO Portable.

 

główne_AMU00249.jpg

 

 

Spawarka laserowa FANUCI 4.0 PRO Portable wyróżnia się na tle konkurencji

To urządzenie, które gwarantuje bezkonkurencyjne efekty pracy. Tworzy idealnie gładkie spoiny pozbawione porowatości. Nie wymagają one dalszej obróbki, co przekłada się na oszczędności czasu i pieniędzy. Spoiny są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystny wpływ czynników z zewnątrz, co jest następstwem głębokiej penetracji. Co więcej, spawarka laserowa FANUCI 4.0 PRO Portable (https://centrummaszyncnc.pl/spawarka-laserowa-portable) pozwala na łączenie różnego rodzaju materiałów o szerokiej palecie grubości.

Pracę maszyny można łatwo kontrolować dzięki intuicyjnemu systemowi. Możliwa jest zdalna diagnostyka i zdalna obsługa, co przekłada się znacząco na komfort zarządzania spawarką. Poza tym cechuje się ona szybką reakcją pozwalającą na sprawne przejście do maksymalnej mocy <5us. Spawarka laserowa FANUCI 4.0 PRO Portable wyposażona jest w źródło światłowodowe, którego żywotność szacuje się na około 100 000 godzin roboczych. Należy też wspomnieć, że jest to maszyna zaprojektowana i stworzona z uwzględnieniem aktualnych wymogów związanych z ochroną środowiska. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom udało się uczynić ją przyjazną i bezpieczną zarówno otaczającej nas przestrzeni, jak i miejscu pracy.

 

Spawarka laserowa z autorską głowicą i automatycznym podajnikiem drutu

W spawarce laserowej FANUCI zastosowano głowicę RAPTOR 4.0 PRO  z systemem ruchomej wiązki. Wyróżnia się opatentowanym mechanizmem napędzającym soczewkę skupiającą. To pozwala na automatyczną zmianę jej położenia. Dodatkowo producent zdecydował się na technologię chłodzenia wodą, a nie powietrzem. Motywacją do wdrożenia takiego rozwiązania była stabilniejsza, nieprzerwana praca.

Jedną z bardziej wyróżniających spawarkę laserową FANUCI 4.0 PRO Portable cech jest automatyczny podajnik drutu EasyWIRE 4.0 PRO. To rozwiązanie z kolei umożliwia zawsze prawidłowe ustawienie urządzenia na wybraną głowicę. Podajnik drutu pracuje z wypełnieniem 0,8-2,0 mm. Dla jeszcze lepszej synchronizacji praca odbywa się w automatycznym trybie push" (pchnięcia) lub "pull" (ciągnięcia).

 

Spawarka laserowa FANUCI PRO GenX 4.0
Spawarka laserowa FANUCI PRO GenX 4.0

 

Intuicyjna i łatwa obsługa urządzenia

Obsługa spawarki laserowej FANUCI 4.0 PRO Portable (https://centrummaszyncnc.pl/spawarka-laserowa-portable) nie wymaga specjalnych kwalifikacji spawalniczych, co zdecydowanie poszerza grupę jej potencjalnych użytkowników. Jej obsługa jest stosunkowo prosta w porównaniu do innych, podobnych urządzeń. Posiada system kontroli dostępny w dwóch wariantach – 4w1 i 2W. Są one dopasowane do właściwych głowic laserowych dla zoptymalizowania ich konfiguracji. Dla ułatwienia system kontroli posiada wstępnie zapisane parametry spawania. Można je jednak regulować i dopasowywać do indywidualnych potrzeb, rodzaju łączonych materiałów i warunków pracy.

Ciekawą i niezwykle przydatną funkcją jest tworzenie i zapisywanie własnych grup ustawień. Poza tym system kontroli FANUCI wspierany jest przez FanuciAPP. To oznacza, że ustawieniami i parametrami pracy spawarki można zarzadzań online. Zadbano również o aspekty wizualne, uzupełniając maszynę o kolorowy ekran dotykowy.

 

Spawarka laserowa FANUCI 4.0 PRO Portable a bezpieczeństwo i ekologia

Sukcesywnie zaostrzane są przepisy dotyczące warunków pracy przy obróbce metali. Coraz większą uwagę zwraca się na aspekty ekologiczne. Jeszcze bardziej restrykcyjnie podchodzi się do bezpieczeństwa operatora. W przypadku spawarki laserowej FANUCI 4.0 PRO Portable mamy pewność, że wszystkie aktualne założenia związane z ekologią i bezpieczeństwem pracy zostały spełnione.

Urządzenie wyposażone jest w filtrowentylację, która odpowiada za automatyczne usuwanie oparów i pyłów, co sprawia, że na zewnątrz nie są uwalniane szkodliwe substancje. Ma to też związek z dłuższą żywotnością spawarki laserowej, a także jej efektywniejszą pracą i oszczędnością energii – oczyszczone powietrze może być zwracane do obszaru roboczego. Oprócz tego urządzenie FANUCI 4.0 PRO Portable (https://centrummaszyncnc.pl/spawarka-laserowa-portable) posiada specjalny system bezpieczeństwa. Umożliwia on automatyczne wyłączenie sprzętu w momencie, kiedy zostanie zlokalizowany ruch w obszarze roboczym bez wcześniejszego zezwolenia.

Rynek spawarek laserowych prężnie się rozwija, co jest odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie tymi urządzeniami. Firma FANUCI bardzo szybko i skutecznie reaguje na zmieniające się zapotrzebowanie na rynku. Dostosowuje swoje maszyny do zmieniających się oczekiwań potencjalnych operatorów i użytkowników, a także do standardów związanych z ochroną środowiska i bezpieczeństwem miejsca pracy.

Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji

Czytaj także