Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-02-08
System ważenia kontrolnego zapewnia podwójną zgodność z przepisami w firmie Peter Kwasny GmbH

Sposób na dokładne wyniki ważenia aerozoli

Peter Kwasny GmbH to niemiecka firma produkująca farby w sprayu; rocznie wytwarza 30 milionów puszek aerozolu. Pełni rolę dostawcy dla wielu klientów z branży przemysłowej, a duże zróżnicowanie oferty wiąże się koniecznością znacznego zautomatyzowania produkcji. W celu zoptymalizowana produkcji firma Kwasny zainwestowała w zakup nowej technologii i urządzeń automatyki, w tym zaawansowanego systemu ważenia kontrolnego na linii produkcyjnej firmy METTLER TOLEDO.

Zgodność z dyrektywą dotyczącą dozowników aerozoli i przepisami dotyczącymi opakowań

Firma Kwasny zajmuje się obróbką aerozoli, co nakłada na nią konieczność zachowania zgodności z niemieckimi przepisami dotyczącymi opakowań gotowych (FVPO), gwarantującymi, że wahania masy pozostaną w granicach nakładanych przez prawo. Dyrektywa dotycząca dozowników aerozoli (ADD) określa, że w temperaturze 50 stopni Celsjusza puszka sprayu może być maksymalnie napełniona w 90%. Puszki sprayu są pojemnikami poddawanymi stałemu ciśnieniu, więc obowiązkowe jest testowanie szczelności opakowania. Dodatkowo każda puszka musi przejść kąpiel w gorącej wodzie. Powstające w ten sposób ciśnienie powoduje, że poziom zawartej w puszce farby w sprayu zwiększa się do 100% maksymalnej ilości napełnienia.

Do sprawdzenia poziomu napełnienia używa się wagi kontrolnej. Przepełnione puszki mogłyby wybuchnąć na linii produkcyjnej, na którymś z etapów łańcucha dystrybucji lub w rękach klienta.

Na wadze kontrolnej spoczywa zatem duża odpowiedzialność. Precyzyjne określenie dolnych i górnych granic ilości napełnienia pozwala firmie Kwasny zachować zgodność z przepisami FVPO i dyrektywą ADD. Produkty, które są niezgodne z wymaganiami i odbiegają od założonych wartości, są odrzucane. Natychmiast można również zbadać zmiany w ilości napełnienia oraz ich przyczyny, co pozwala na wdrożenie działań naprawczych.

Korzyści z zamiany ważenia statycznego na kontrolę na linii produkcyjnej, która pozwala sprawdzić jakość 100% produkcji

Łatwiejsze zachowanie zgodności z wymogami prawnymi to nie jedyna korzyść wynikająca z zastąpienia ręcznych kontroli wyrywkowych na wagach statycznych ważeniem kontrolnym na linii produkcyjnej. Takie rozwiązanie umożliwia uzyskanie znacznej poprawy wskaźnika całkowitej efektywność urządzeń (OEE) linii produkcyjnej oraz, co jeszcze ważniejsze, skontrolowanie 100% produkcji. Przed zastosowaniem technologii dynamicznego ważenia kontrolnego odchylenia masy można było wykrywać tylko w drodze wyrywkowych kontroli. Ponieważ produkty ważono pojedynczo na wadze statycznej, każdy z nich musiał zostać rozpakowany.

Ściągnij pełną wersję studium przypadku:

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę METTLER TOLEDO.

Czytaj także