Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-02-08
Technologia dynamicznego czujnika wagowego

Wszystko, co musisz wiedzieć o ważeniu kontrolnym

W tym opracowaniu technicznym wyjaśniono, że nowoczesne wagi kontrolne nie ograniczają się do samego ważenia, lecz potrafią dużo więcej, oraz wskazano liczne korzyści, jakie oferują użytkownikom. Omówiono także dostępne technologie dynamicznych czujników wagowych oraz ich przydatność do różnego rodzaju aplikacji i środowisk produkcyjnych.

W przypadku ważenia kontrolnego, nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Opracowanie to pomoże w wyborze optymalnego czujnika wagowego, który będzie spełniał ich konkretne potrzeby operacyjne. Pozwoli lepiej poznać technologię oraz zrozumieć, że przy wyborze czujnika wagowego należy kierować się precyzją wymaganą w konkretnej aplikacji, a także warunkami otoczenia i parametrami kontrolowanych produktów.

W tym opracowaniu technicznym omówiono szczegółowo następujące tematy:

  • Które warunki środowiska nakładają wysokie wymagania na wagi kontrolne.
  • Jak czujnik tensometryczny i czujnik wagowy EMFR ustalają masę.
  • Dlaczego mimo precyzyjnych procedur wyniki mogą być niedokładne.
  • Co to jest odchylenie standardowe.
  • Jakie są główne przyczyny niedokładności ważenia.
  • Dlaczego specjalistyczna wiedza w zakresie obsługi produktów jest obecnie potrzebna bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.
  • Jak testuje się precyzję wagi kontrolnej.
  • Czym się kierować przy wyborze dobrego dostawcy urządzeń.

Aby ułatwić producentom ustalenie i zweryfikowanie parametrów istotnych dla ich operacji produkcyjnych, zamieszczono listę kontrolną zawierającą najważniejsze punkty do uwzględnienia przy podejmowaniu decyzji o wyborze konkretnej technologii ważenia.

Termin waga kontrolna odnosi się do systemu, który waży produkty w ruchu, gdy przemieszczają się nad czujnikiem wagowym na linii produkcyjnej. Podczas tego procesu produkty są grupowane według wcześniej zdefiniowanych przedziałów masy, a następnie na podstawie klasyfikacji masy są sortowane lub odrzucane. Dawniej na potrzeby zapewnienia jakości konieczne było ręczne gromadzenie dużych ilości danych, natomiast nowoczesne wagi kontrolne dokumentują wszystko w ułamku sekundy. Kluczowym argumentem za używaniem wag kontrolnych jest fakt, że sprawdzają 100% produktów.

Czytaj także