Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-01-02
Ważenie w przemyśle samochodowym

Ogólnoświatowy dostawca systemów bezpieczeństwa dla przemysłu samochodowego specjalizujący się w produkcji generatorów gazu do poduszek powietrznych korzysta z łatwych w integracji modułów wagowych. Oprogramowanie do konfiguracji przyspiesza instalację i zwiększa wydajność.

Firma TRW Automotive jest jednym z największych na świecie dostawców dla przemysłu samochodowego. Firma współpracuje z ponad 40 największymi producentami samochodów, dostarczając wyposażenie do około 250 modeli samochodów. Jest to firma posiadająca wiodącą pozycję na rynku w obszarze bezpieczeństwa pojazdów. Firma produkuje zaawansowane podzespoły hamulcowe oraz układy sterowania, zawieszenia oraz ochrony pasażerów. Firma TRW jest również jedną z wiodących firm ogólnoświatowych, jeśli chodzi o projektowanie, rozwój i produkcję generatorów gazu dla całej gamy systemów poduszek powietrznych.

Gaz dla generatorów gazu napełniających poduszki powietrzne jest dostarczany w formie tabletek. Najmniejsze tabletki ważą parę miligramów, masa największych tabletek natomiast wynosi 200 miligramów. Taką ilość gazu należy w końcowym etapie umieścić w generatorze gazu poduszki powietrznej, wykorzystując precyzyjne metody zapewniane przez technologię ważenia.

Precyzyjny moduł wagowy

Firma TRW samodzielnie opracowała i skonstruowała urządzenie do umieszczania tabletek w generatorach gazu. Inżynierowie firmy zdecydowali się zastosować do ważenia tabletek precyzyjne moduły wagowe WMS METTLER TOLEDO. Podłączyli moduł wagowy poprzez moduł ConBlock i Fieldbus do programowalnego sterownika logicznego (PLC).

W skład rodziny modułów wagowych WMS wchodzi 8 modeli o nośności od 120 gramów do 6200 gramów oraz odczycie od 0.1mg do 10mg. Inżynierowie firmy TRW wybrali ten moduł wagowy, ponieważ jest on bardzo precyzyjny i można go łatwo integrować mechanicznie i elektrycznie z urządzeniem.

 

 

smallImage.wegbImage.file.png.jpg

 

Moduł ConBlock zapewnia ciągły dostęp serwisu , umożliwiając analizę on-line wymiany danych pomiędzy modułem wagowym i sterownikiem PLC. Cyfrowe dane wejściowe i wyjściowe umożliwiają bezpośrednie sterowanie procesem napełniania

 

 

 

 

smallImage.wehbImage.file.png.jpg

 

 

 

 

 

Oprogramowanie APW-Link™ jest łatwym w użyciu narzędziem do konfiguracji pozwalającym szybko i wygodnie uruchamiać precyzyjne moduły wagowe i poddawać je zabiegom konserwacyjnym. Oprogramowanie rejestruje i wyświetla wyniki masy na wykresach. Funkcja zbliżenia pozwala na bliższe spojrzenie na wykres. Ułatwia to optymalizację procesów ważenia.

 

Łatwa instalacja i wysoka sprawność

Wysoka precyzja modułu wagowego WMS, w połączeniu z szybkim przesyłaniem danych, zmniejsza wysiłek. Celem jest osiągnięcie stałej, wysokiej jakości produktów oraz wysokiej wydajności procesów produkcji.

Łatwość integracji modułu wagowego WMS i ergonomiczne oprogramowanie APW-LinkTM do konfiguracji uprościło w znacznym stopniu zadanie inżynierów.

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę METTLER TOLEDO.