Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2019-07-15
Zwiększanie bezpieczeństwa procesu produkcji farmaceutycznej

Opracowanie techniczne na temat poprawy bezpieczeństwa procesu w branży farmaceutycznej dzięki wagom

To opracowanie techniczne jest poświęcone poprawie bezpieczeństwa procesu w zakładzie produkcji farmaceutycznej z wykorzystaniem dynamicznych wag kontrolnych. Opisano tu szczegółowo, jak wagi kontrolne mogą przyczynić się do zapewnienia zgodności z obowiązującymi wymogami, a także do zwiększenia wydajności i bezpieczeństwa produktów. Wyjaśniono tu też ważną rolę, jaką mogą pełnić inteligentne oprogramowanie i elementy mechaniczne w procesach monitorowania i optymalizacji oraz osiągnięciu niezawodnego i stabilnego transferu produktów.

Wagi kontrolne w połączeniu z przemyślanym programem kontroli jakości stały się niezbędnym narzędziem ułatwiającym producentom z branży farmaceutycznej zapewnienie zgodności z przepisami międzynarodowymi oraz zaspokojenie stale zmieniających się potrzeb klientów. To skuteczne narzędzia umożliwiające uzyskanie optymalnej wydajności procesu i szybkiego zysku z inwestycji. W tym opracowaniu ujęto 6 głównych zagadnień:

  • Najlepsze praktyki w ważeniu kontrolnym
  • Zapewnienie ściślejszej zgodności z zasadami cGMP
  • Identyfikacja zmian w procesie, prowadzenie rejestrów i autoryzacja
  • Statystyczna kontrola procesów (SPC)
  • Sprawna obsługa produktów
  • Komunikacja pomiędzy wagą kontrolną a systemem użytkownika

Popyt na nowoczesne rozwiązania systemowe nie wynika jedynie z wymogów prawnych, lecz także ze stale rosnącego zapotrzebowania na jakość i identyfikowalność w dziedzinie produktów farmaceutycznych i medycznych. Zaletami całościowego rozwiązania są między innymi prosta integracja z linią produkcyjną oraz świadomość, że wszystkie elementy na pewno będą bezproblemowo ze sobą współpracować.

Dostawcy takich rozwiązań muszą legitymować się wieloletnim doświadczeniem w zakresie opracowywania systemów ważenia kontrolnego dla przemysłu farmaceutycznego, aby służyć wytwórcom produktów farmaceutycznych pomocą przez spełnianie wymogów prawnych dotyczących produktów farmaceutycznych, a tym samym zapewnić najskuteczniejszą ochronę marki i klientów.

Odwiedź stronę METTLER TOLEDO i pobierz opracowanie techniczne.

Czytaj także