
Firma Acceleration Robotics ogłosiła wydanie wersji beta oprogramowania RobotPerf Benchmarks, które stworzyła we współpracy ze światowymi środowiskami akademickimi i liderami branży, w tym z AMD, Intelem, Fordem, Uniwersytetem w Harvardzie, Uniwersytetem w Klagenfurcie, Instytutem Technicznym Georgii, Uniwersytetem Bostońskim, Uniwersytetem Johannesa Keplera w Linzu, Barnard College, Uniwersytetem Columbia i Uniwersytetem Carnagie'ego i Melonów.
Ten pionierski pakiet testów porównawczych został zaprojektowany specjalnie do oceny wydajności obliczeń w robotyce, wykorzystując jako bazę ROS 2. Artykuł naukowy na temat tej współpracy jest dostępny na witrynie internetowej. W raporcie porównano mierzalne elementy, takie jak opóźnienie, przepustowość i moc dla różnych operacji obliczeniowych kontrolujących urządzenia zrobotyzowane. Testowane przypadki użycia obejmują percepcję, lokalizację, kontrolę i manipulację.
RobotPerf to niezależny od dostawcy pakiet testów komparatywnych zaprojektowany w celu oceny wydajności obliczeń na różnorodnych platformach sprzętowych wykorzystujących ROS 2 jako wspólny punkt odniesienia. Łączy w sobie dwa różne podejścia do benchmarkingu: testowanie czarnej skrzynki, w ramach którego mierzona jest wydajność poprzez zastąpienie niektórych warstw systemu aplikacją testową, oraz testowanie szarej skrzynki - pomiar specyficzny dla aplikacji, który obserwuje wewnętrzne stany systemu przy minimalnych zakłóceniach.
Zestaw testów ma oferować standardową metodologię oceny różnic w wydajności pomiędzy architekturami sprzętowymi i nowszymi wersjami platform sprzętowych.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- therobotreport

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Od 6 do 17 cobotów w trzy lata. Automatyzacja się opłaca
Lipton Teas and Infusions podniósł wydajność paletyzacji w katowickim zakładzie dzięki wdrożeniu cobotów Universal Robots na końcówkach linii...
-
Recykling i optymalna gospodarka odpadami – wyzwania firm produkcyjnych?
Trendy proekologiczne na całym świecie sprawiają, że dbanie o środowisko staje się coraz ważniejszym aspektem dla zakładów przemysłowych. Czy
-
-
-
-
-
-