Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2023-09-19  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-09-19
Acceleration Robotics mierzy wydajność robotów
fot. pixabay
fot. pixabay

Firma Acceleration Robotics ogłosiła wydanie wersji beta oprogramowania RobotPerf Benchmarks, które stworzyła we współpracy ze światowymi środowiskami akademickimi i liderami branży, w tym z AMD, Intelem, Fordem, Uniwersytetem w Harvardzie, Uniwersytetem w Klagenfurcie, Instytutem Technicznym Georgii, Uniwersytetem Bostońskim, Uniwersytetem Johannesa Keplera w Linzu, Barnard College, Uniwersytetem Columbia i Uniwersytetem Carnagie'ego i Melonów.

Ten pionierski pakiet testów porównawczych został zaprojektowany specjalnie do oceny wydajności obliczeń w robotyce, wykorzystując jako bazę ROS 2. Artykuł naukowy na temat tej współpracy jest dostępny na witrynie internetowej. W raporcie porównano mierzalne elementy, takie jak opóźnienie, przepustowość i moc dla różnych operacji obliczeniowych kontrolujących urządzenia zrobotyzowane. Testowane przypadki użycia obejmują percepcję, lokalizację, kontrolę i manipulację.

RobotPerf to niezależny od dostawcy pakiet testów komparatywnych zaprojektowany w celu oceny wydajności obliczeń na różnorodnych platformach sprzętowych wykorzystujących ROS 2 jako wspólny punkt odniesienia. Łączy w sobie dwa różne podejścia do benchmarkingu: testowanie czarnej skrzynki, w ramach którego mierzona jest wydajność poprzez zastąpienie niektórych warstw systemu aplikacją testową, oraz testowanie szarej skrzynki - pomiar specyficzny dla aplikacji, który obserwuje wewnętrzne stany systemu przy minimalnych zakłóceniach.

Zestaw testów ma oferować standardową metodologię oceny różnic w wydajności pomiędzy architekturami sprzętowymi i nowszymi wersjami platform sprzętowych.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
therobotreport
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :