Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2021-11-23  |  Ostatnia aktualizacja: 2021-11-23
Beckhoff rewolucjonizuje konstrukcję szaf elektrycznych
fot. pixabay
fot. pixabay

Firma Beckhoff Automation ogłosiła rewolucję w budowie szaf sterowniczych, w ramach której sterownik staje się w zasadzie modułową szafą sterowniczą, eliminując potrzebę stosowania konwencjonalnych obudów. Firma wierzy, że jej elastyczny, zoptymalizowany przestrzennie i inteligentny system MX zmieni sposób, w jaki projektujemy i budujemy zarówno szafy sterownicze, jak i ogólne systemy automatyki.

System oparty jest na połączeniu aluminiowej płyty bazowej oraz modułów sterujących i zasilających, które wspólnie zapewniają stopień ochrony IP67 i mogą być montowane bezpośrednio na maszynach bez konieczności stosowania dodatkowych obudów ochronnych. Dostępne moduły obejmują komputery przemysłowe, karty I/O, moduły kontroli ruchu oraz układy systemowe, takie jak zasilacze, łączniki i urządzenia z wyjściami sieciowymi.

Uważa się, że system zmniejsza nakład pracy konstruktorów maszyn - zwłaszcza na etapie planowania i instalacji - podczas gdy wbudowane funkcje diagnostyczne zmniejszają złożoność systemu dla użytkowników końcowych.

Beckhoff twierdzi, że system łączy w sobie wiedzę na temat technologii systemów i komponentów z praktycznym zastosowaniem. Solidna płyta bazowa posiada gniazda na moduły obsługujące komunikację EtherCat i zintegrowane zasilacze.

Maksymalna rozbudowa zapewnia obsługę sumarycznych obciążeń na poziomie 63A przy zasilaniu 3x400VAC. Aby połączyć się z zewnętrznymi układami, system wykorzystuje natomiast wypróbowany i przetestowany zestaw gniazd i wtyczek.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
drivesncontrols
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :