
Naukowcy z Laboratorium Informatyki i Sztucznej Inteligencji MIT (CSAIL) opracowali eksperymentalny system o nazwie AutoSaw, który wykorzystuje roboty do obsługi piłowania.
Jego użytkownicy korzystają z dedykowanego oprogramowania OnShape CAD, które pomaga im skonfigurować odpowiednie szablony dla projektowanych elementów. Mogą modyfikować je według własnego uznania, uwzględniając czynniki takie jak rozmiar czy estetyka. Po sfinalizowaniu projektu program generuje listę wszystkich drewnianych elementów, które należy przyciąć. Ich lista wraz z cechami geometrycznymi jest następnie przesyłana do pamięci manipulatorów.
W następnym kroku prowadzone przez system śledzenia ruchu dwa małe mobilne Youboty firmy Kuka za pomocą chwytaków podnoszą nieobrobione deski i pozycjonują względem piły z pomocą prowadnic. Do wycinania skomplikowanych wzorów naukowcy wykorzystali z kolei robota Roomba wyposażonego w odpowiednie ostrze. Po obrobieniu wszystkich elementów oprogramowanie prowadzi użytkownika przez proces montażu. W całym procesie można wykorzystywać także roboty wykonujące operacje, takie jak wiercenie i klejenie.
Celem projektu CSAIL jest popularyzacja stolarki wśród amatorów. Jak AutoSaw radzi sobie w rzeczywistości można zobaczyć na poniższym wideo.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- newatlas

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Napędzamy przyszłość: Technika przemieszczeń liniowych firmy Bosch Rexroth
Elementy techniki przemieszczeń liniowych (Źródło obrazu: Bosch Rexroth AG) Najlepsze w swojej klasie rozwiązania firmy Bosch Rexroth z...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-