Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-09-23   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-09-23
Cięcie laserem – nowoczesna metoda obróbki materiałów
Cięcie laserem – nowoczesna metoda obróbki materiałów

Cięcie laserem to jedna z najnowocześniejszych metod obróbki materiałów wykonanych z różnych tworzyw. Podczas cięcia laserem energia wytworzonej wiązki lasera powoduje miejscowe topnienie materiału.

 

Cięcie laserem z oferty firmy ciecielaser.pl to metoda, która doskonale sprawdza się w przypadku tworzyw metalicznych, ceramicznych, drewna, szkła, tworzyw sztucznych. To metoda uniwersalna znajdująca zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, m.in. w budownictwie, w przemyśle motoryzacyjnym, w lotnictwie, w architekturze.

Rodzaj cięcia laserowego jest uzależniony od właściwości obrabianego materiału. Wyróżniamy trzy odmiany cięcia: cięcie z odparowaniem materiału, cięcie ze spalaniem materiału, cięcie ze stapianiem i wydmuchiwaniem materiału.

 

Zalety metody cięcia laserem

Jedną z zalet cięcia laserowego jest wysoka precyzja cięcia. Cięte powierzchnie są gładkie i czyste, nie potrzebują dodatkowych obróbek.

Wiązka laserowa działa na bardzo niewielkiej powierzchni, bardzo dokładnie i precyzyjnie trafia w dany obszar, nie istnieje więc ryzyko, że dojdzie do zmian czy do uszkodzenia struktury obrabianego materiału. Obrabiane materiały od razu są gotowe do użycia, nie trzeba tracić czasu na czyszczenie ciętych powierzchni.

Ważną zaletą metody cięcia laserem jest jej szybkość. Aby wykonać cięcie, wystarczy dosłownie kilka sekund. Proces cięcia laserowego przebiega ekspresowo, a większość wytworzonych komponentów nadaje się do użycia kilka chwil po obróbce.

Kolejnym plusem stosowania metody cięcia laserowego jest powtarzalność elementów. Za pomocą lasera można wycinać duże ilości takich samych elementów.

Istotną sprawą jest grubość obrabianych materiałów. Metoda cięcia laserowego najlepiej sprawdza się w przypadku materiałów cienkich o grubości 0,5-25mm oraz w przypadku materiałów o skomplikowanych kształtach.

Ciecie laserem to metoda zapewniająca komfort pracy, nie generuje hałasu ani dużej ilości pyłów i gazów. Podczas wycinania elementów zużywa się niewiele energii.

 

Wady metody cięcia laserem

Cięcie laserem to metoda dość kosztowna. To jedna z najdroższych metod obróbki materiałów. Sam zakup lasera wiąże się z dużymi kosztami. Do obsługi lasera potrzebna jest wykwalifikowana kadra, dlatego wykonanie tego zadania warto zlecić firmie specjalizującej się w laserowej obróbce materiałów. Szukając firmy, należy skupić się na jej renomie i doświadczeniu.

 

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
ciecielaser.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także