Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2021-06-09  |  Ostatnia aktualizacja: 2021-06-09
Czym są kamery IP i dlaczego warto je mieć?
Czym są kamery IP i dlaczego warto je mieć?

Kamery IP to przydatne urządzenia, wykorzystywane zarówno w miejscach publicznych, jak i prywatnych. Czym są i jakie jest ich zastosowanie?

 

Czym jest i jak działa kamera IP?

Kamera IP to urządzenie, które umożliwia nagrywanie i przesyłanie zarejestrowanego w czasie rzeczywistym obrazu za pomocą sieci internetowej. Dzięki niej użytkownik ma całodobowy dostęp do podglądu dowolnego miejsca, w którym zamontowana jest owa kamera. Obraz rejestrowany przez monitoring IP można śledzić za pomocą przeglądarki internetowej lub dedykowanej aplikacji mobilnej. Dodatkowo urządzenie pozwala na zapisywanie i archiwizowanie nagrań, co sprawia, że można je ponownie odtworzyć, nawet po upływie dłuższego czasu. Kamery IP, w zależności od modelu, mogą posiadać również inne, dodatkowe funkcje takie jak czujnik ruchu, tryb nocny czy system alarmowy.

 

Zastosowanie kamer IP

System monitoringu IP posiada bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystywany jest on głównie do:

 • Monitorowania miejsc, narażonych na różnego rodzaju przestępstwa, takie jak włamania, kradzieże czy napady. Dzięki stałej obserwacji możliwa jest szybka reakcja na tego typu zdarzenia, a dzięki archiwizacji zapisu – udostępnienie nagrań w postaci materiału dowodowego odpowiednim służbom.
 • Kamery IP wykorzystywane w tym celu możemy spotkać przede wszystkim w różnorakich instytucjach, bankach, sklepach, czy przestrzeni publicznej;
 • Kamery IP coraz chętniej wykorzystywane są także przez osoby prywatne, chcące zabezpieczyć swoje domy, czy inne budynki, które mogą paść łupem włamywaczy. Szczególnie przydatne są w sytuacjach, kiedy działka nie jest ogrodzona i każdy może na nią wejść. Monitoring sprawdzi się także w przypadku częstych wyjazdów właścicieli, kiedy przez dłuższy czas dom pozostaje bez nadzoru;
 • Kamery internetowe stosowane mogą być również w wewnątrz domów, gdzie przydają się na przykład do obserwacji śpiących niemowląt, kiedy rodzic wychodzi do innego pokoju, a także osób starszych, umożliwiając tym samym kontrolę stanu danej osoby i ewentualną reakcję w razie wystąpienia problemów zdrowotnych;
 • Monitoring IP przydaje się także do obserwacji zwierząt, w czasie kiedy właściciel znajduje się poza domem;
 • Niezwykle przydatnym zastosowaniem monitoringu jest również możliwość szybkiej reakcji, na przykład w razie wystąpienia pożaru. Szczególnie dobrze mogą sprawdzić się tutaj kamery wyposażone w czujniki dymu.

To tylko część z wielu zastosowań kamer IP. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, a także wybrać model dla siebie, warto odwiedzić sklep-ecsystem.pl, oferujący sprzedaż kamer i innych elektronicznych systemów zabezpieczeń.

 

Czym kierować się przy wyborze kamery IP?

Wybór odpowiedniej kamery IP, to niełatwe zadanie, zwłaszcza dla kogoś, kto na co dzień nie ma do czynienia z tego typu urządzeniami. Warto więc dowiedzieć się, jakimi parametrami kierować się przy wyborze monitoringu.

 1. Rozdzielczość – wysokiej jakości obraz umożliwia dostrzeganie większej liczby detali, takich jak numery rejestracyjne czy identyfikacja twarzy złodzieja. Warto więc kupić kamerę IP w rozdzielczości co najmniej Full HD.
 2. Kąt widzenia – im większy kąt widzenia, tym większy obszar kamera jest w stanie objąć swoim zasięgiem. Dobrze więc zakupić model, dostosowany do rozmiarów powierzchni, którą system ma monitorować.
 3. Sposób połączenia z siecią – kamery IP mogą łączyć się z siecią w sposób przewodowy, za pomocą kabla Ethernet lub bezprzewodowy poprzez moduł Wi-Fi.
 4. Jasność obiektywu – to parametr, który szczególnie istotny jest, jeśli kamera ma działać w nocy lub w słabo oświetlonym miejscu.
 5. Odporność na warunki atmosferyczne – kamera IP przeznaczona do użytku zewnętrznego powinna być odporna na działanie czynników takich jak deszcz, śnieg, silny wiatr czy wahania temperatur.

Monitoring IP to stosunkowo niedrogi sprzęt, który warto mieć w swoim domu. Jego zastosowanie pozwala na uniknięcie wielu niespodziewanych sytuacji, a także daje poczucie komfortu i świadomość, że nasz dom jest zawsze bezpieczny.

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
sklep-ecsystem.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także