Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-02-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-02-12
Danfoss dąży do neutralności węglowej najpóźniej do 2030 r
Ilustracja nadesłana (przez Danfoss Poland)
Ilustracja nadesłana (przez Danfoss Poland)

Danfoss wyrusza w ambitną podróż, aby osiągnąć neutralność pod względem emisji CO2 we wszystkich globalnych operacjach firmy najpóźniej do 2030 r. Danfoss od dziesięcioleci jest globalnym dostawcą technologii i rozwiązań pomagających oszczędzać energię i redukować emisję CO2 na całym świecie.

Grupa Danfoss w ostatnich latach znacznie obniżyła globalną energochłonność. Teraz podejmowane są dodat-kowe działania w celu dalszego zmniejszenia zużycia energii i zapewnienia przejścia wszystkich operacji Danfoss na energię odnawialną. Co więcej, Danfoss zobowiązuje się do zmiany floty samochodów służbowych, aby stała się całkowicie elektryczna do 2030 r. Inicjatywy te stanowią krok w kierunku neutralności pod względem emisji CO2 we wszystkich globalnych operacjach firmy najpóźniej do 2030 r. Będziemy stale aktualizować nasze plany, aby były zgodne z postepem nauki.

Aby jeszcze bardziej podkreślić zaangażowanie Danfoss w walkę z globalnym ociepleniem, Danfoss dołącza do kampanii UN Global Compact pod hasłem "Business Ambition for 1.5°C - Our Only Future" i zobowiązuje się do wyznaczania celów na podstawach naukowych Niniejszym Danfoss dołącza do globalnego ruchu zrzeszającego firmy które prowadzą działania w celu osiągnięcia najbardziej ambitnego celu Porozumienia paryskiego, jakim jest ograniczenie globalnego wzrostu temperatury do 1,5°C powyżej poziomów z okresu przed industrialnego.

„Koncentracja na wydajności energetycznej, sprzężeniu sektorowym i elektryfikacji to kluczowe kroki w kierunku zrównoważonej przyszłości. To jest trzon naszej działalności i rozwiązań, które dostarczamy naszym klientom.

Dekarbonizacja naszej działalności, na przykład poprzez wykorzystanie nadwyżki energii z ciepła technologicznego z produkcji i z centrów danych, jest naturalnym krokiem. Prowadzenie elektryfikacji i integracja energii odnawialnej to sposoby, w jakie podejmujemy działania na rzecz klimatu i osiągamy nasze cele. Jesteśmy na dobrej drodze i nadal będziemy robić postępy, aby pokazać, że zielony rozwój jest rzeczywiście możliwy"- mówi Kim Fausing, prezes i CEO Grupy Danfoss.

Danfoss pracuje obecnie nad szczegółowymi planami, w jaki sposób osiągnąć cele, w tym jak zrównoważyć potencjalny wpływ CO2, warunki handlowe i kwestie dotyczące długoterminowego śladu węglowego fabryk. Naszą dewizą jest „przede wszystkim efektywność energetyczna", która popiera także duży udział odnawialnych źródeł energii. Mniejsze zapotrzebowanie na zieloną energię oznacza, że potrzeba mniej inwestycji na rozbudo-wę sieci, magazynowanie energii, rezerwy i przesył energii. Wreszcie, elektryfikacja oparta na źródłach odnawialnych jest narzędziem umożliwiającym Danfoss dekarbonizację działalności.

„Zrównoważony rozwój leży w interesie naszych klientów, planety i ludzi. Jako wiodąca firma udowadniamy, że możliwe jest osiągnięcie ambitnych celów klimatycznych - zarówno poprzez dekarbonizację własnego biznesu, jak i dostarczenie rozwiązań niezbędnych do oddzielenia wzrostu gospodarczego od zużycia energii, zmniejszając przede wszystkim zapotrzebowanie na energię"- mówi Kim Fausing, CEO Danfoss.

Film: https://we.tl/t-XABxr3Olq5

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
Danfoss Poland Sp. z o.o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.