Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2005-03-02 | Ostatnia aktualizacja: 2005-03-02
Endress+Hauser Conducta przejmuje STIP

Endress+Hauser Conducta przejmuje STIP
STIP zajmuje się projektowaniem, produkcją i serwisowaniem analizatorów dla przemysłu środowiskowego. Urządzenia te służą do mierzenia jakości wody i ścieków oraz pomagają między innymi w zarządzaniu komunalnymi oczyszczalniami ścieków w wydajny ekonomicznie oraz przyjazny dla środowiska sposób. STIP ma w swojej ofercie analizatory umożliwiające ciągły pomiar procesowy całkowitego organicznego węgla (TOC) przy pomocy UV i metody wysokotemperaturowej, COD, BOD oraz toksyczności, jak również wieloparametrowe próbniki mętności, SAC, COD oraz poziomu i składu zamulenia.
STIP należał wcześniej do grupy American Teledyne ISCO. Firma działa głównie w Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA, Chinach, Hiszpanii i wschodniej Europie. Ustalono, że cena wykupu nie zostanie podana do publicznej wiadomości. Początkowo firma ma działać jak dotychczas. Miejsca pracy zostaną zachowane. W niedalekim czasie produkty STIP zostaną dostosowane do jednolitej filozofii operacyjnej i wspólnego wzornictwa dla produktów Endress+Hauser.
Endress+Hauser Conducta, należąca do grupy Endress+Hauser, pod koniec roku 2004 zatrudniała ponad 400 osób na całym świecie. Jej kwatera główna jest usytuowana w Gerlingen, niedaleko Stuttgartu. Jedne z ważniejszych fabryk to fabryki w Waldheim (Saksonia) i Anaheim (stan Kalifornia, USA). Firma, zarządzana przez dyrektora naczelnego doktora Wolfganga Babela, umocniła swoją pozycję na rynku w kilku ostatnich latach poprzez wprowadzenie wielu innowacji produktów oraz kilka strategicznych przejęć.
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Endress+Hauser

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Jak poprawić efektywność energetyczną w przedsiębiorstwach wod-kan?
Jest to pytanie, które z całą pewnością coraz częściej pojawia się na ustach osób odpowiedzialnych za gospodarkę mediami energetycznymi w...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-