Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Suzhou Veichi Electric CO., Ltd.
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-09-15  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-09-15
Faktoring w branży produkcyjnej
główne_.jpg
główne_.jpg

Przede wszystkim branża produkcyjna musi się mierzyć z przedłużającym się czasem od zakupu surowca do sprzedaży wyprodukowanego zeń produktu. Poza tym faktury z odroczonym terminem płatności oraz kredyty kupieckie sprawiają, że na zapłatę trzeba czekać kolejne miesiące. To dlatego właśnie szczególnie ta branża decyduje się na umowy faktoringu odwrotnego – który pozwala sfinansować zakup surowców, jak i tego klasycznego, który gwarantuje środki za sprzedane produkty. Jak już widać, ten sposób finansowania pozwala unikać przestojów w produkcji i utrzymać płynność finansową.

Jak przygotować umowy faktoringu z odroczonym terminem płatności?

Różne typy faktoringu https://www.firmowakasa.pl/faktoring/ mają przede wszystkim na celu utrzymanie płynności finansowej. Ta usługa jest strategiczna szczególnie dla branż produkcyjnych, które współpracują z dominującymi odbiorcami. Tym samym faktury, na których termin płatności jest dość mocno odroczony – nawet 90 czy 120 dni, mogą być bardzo ryzykowne i prowadzić do powstania zastojów płatniczych. I oczywiście odroczone płatności są standardem w branży, ale znacząco utrudniają panowanie nad finansami przedsiębiorstwa. W efekcie nie ma ono ani towaru, ani gotówki, ale pozostaje ze zobowiązaniami. Rozwiązaniem wydaje się być skorzystanie z umowy faktoringowej.

Jak postępować w przypadku faktoringu jawnego?

Po faktoring niepełny i klasyczny w różnych wersjach sięgają oczywiście nie tylko firmy z sektora biznesowego https://www.firmowakasa.pl/faktoring-w-branzy-produkcyjnej-czy-warto-z-niego-korzystac/, ale również inne – szczególnie dostawcy. Wynika to z faktu, że problemy z płynnością finansową jednej firmy generują trudności w kolejny. W przypadku faktoringu mówimy właśnie o przerwaniu tego łańcucha. Chodzi też w pewien sposób o przejęcie ryzyka niewypłacalności odbiorcy. Usługa faktoringu polega na tym, że firma sprzedaje towar, wystawiamy fakturę i ją przekazuje do faktora. Mon wypłaca zaliczkę natychmiast – w całości lub w transzach. Po tym jak kontrahent zapłaci całość w wyznaczonym terminie, to firma factoringowa wypłaci pozostałą część wierzytelności – czyli tak zwany depozyt. Jak widać, jest to rodzaj kredytu. Tu też wyróżnia się różne rodzaje współpracy. Faktoring jawny polega na poinformowaniu o cesji wierzytelności, a odbiorca musi potwierdzić należność. Oczywiście można też przed kontrahentem ukryć te usługi. Wówczas stosowany jest faktoring niejawny – inaczej określany cichym. Jedna i druga forma oczywiście wymaga oceny zdolności kredytowej.

Czym jest faktoring odwrotny?

Inną opcją jest faktoring odwrotny. W ten sposób można sfinansować faktury zakupowe. Faktor https://www.firmowakasa.pl/faktoring/firmy-faktoringowe/efaktor/ wypłaca pieniądze dostawcy, a na tobie ciąży uregulowanie wartości faktury we wskazanym terminie. Z zasady również ten okres można negocjować, co znacznie ułatwia zarządzanie finansami.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także