Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2024-03-04  |  Ostatnia aktualizacja: 2024-03-04
Hydrobox do pompy ciepła: zobacz czym jest i jak działa!
Hydrobox do pompy ciepła: zobacz czym jest i jak działa!

Pompy ciepła cieszą się coraz większą popularnością. I nic w tym dziwnego, bo pozwalają efektywnie ogrzewać nasze domy zieloną energią, a przy tym sporo oszczędzać. Nadal zdarza się jednak, że wyzwaniem są prace instalacyjne – zarówno hydrauliczne, jak i elektryczne. Rozwiązaniem problemów jest hydrobox.

Sprawdźmy, czym jest to urządzenie i kiedy warto je zastosować.

 

Czym jest hydrobox? Pompa ciepła na wyciągnięcie ręki

Z perspektywy wielu osób montaż pomp ciepła, choć bez wątpienia opłacalny, wygodny i po prostu najbardziej perspektywiczny w zestawieniu z innymi rozwiązaniami, kojarzy się ze sporym wyzwaniem i koniecznością przeprowadzania skomplikowanych prac. Wcale nie musi tak jednak być.

Hydrobox to moduł hydrauliczny, który integruje w ramach jednego kompaktowego urządzenia wszystkie podłączenia hydrauliczne i elektryczne wymagane do wykorzystania pompy ciepła w ramach instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. 

Urządzenie przybierające postać niewielkiej skrzynki, która zmieści się nawet w niewielkiej kotłowni, składa się między innymi z: 

  • grzałki przepływowej o mocy 6 kW z termostatem bezpieczeństwa, 
  • zaworu przełączającego pomiędzy układem CO a CWU, 
  • magnetycznego separatora zanieczyszczeń,  
  • zaworu bezpieczeństwa instalacji CO, 
  • kompletnej rozdzielnicy elektrycznej.

 

Problemy z elektryką rozwiązane!

Na szczególną uwagę zasługuje komponent elektryczny, ponieważ często to właśnie prace w tym obszarze wiążą się z największymi problemami. Znajdują również bezpośrednie przełożenie na kwestie bezpieczeństwa. W ramach tego bloku znajdziesz między innymi przygotowane i gotowe do działania:

  • zabezpieczenie nadprądowe grzałki, 
  • bezpieczniki pompy obiegowej i zaworu odcinającego, 
  • wyłącznik podnapięciowy, 
  • przekaźniki grzałki i pompy obiegowej,
  • część sygnałową odpowiedzialną za komunikację z pompą ciepła.

 

Kiedy warto zastosować hydrobox do pompy ciepła?

Jak widzisz, prace instalacyjne mogą przebiegać zdecydowanie sprawniej, a cały system może działać dzięki temu efektywniej i bezpieczniej. Produkowany przez AFRISO hydrobox można wykorzystywać w instalacjach bazujących na pompach ciepła typu monoblok o mocy nieprzekraczającej 10 kW. Oznacza to, że sprawdzi się w większości domów jednorodzinnych ogrzewanych pompami ciepła.

 

12368-1UaKhCLknKaDpJdD.jpg

 

Hydrobox w Twojej instalacji – dlaczego warto?

Wciąż zastanawiasz się, czy warto zamontować hydrobox? Cena tego urządzenia, biorąc pod uwagę skalę całej inwestycji, nie jest wygórowana, jednocześnie pozwala na osiągnięcie dużych korzyści. 

Należą do nich przede wszystkim:

  • łatwy montaż: hydrobox pompy ciepła znacząco ułatwia prace instalacyjne. Montując jedno urządzenie, będziesz w stanie rozwiązać wszystkie problemy związane z wykonaniem zarówno przyłączy elektrycznych, jak i hydraulicznych. To olbrzymia oszczędność czasu i zasobów;
  • kompaktowe rozmiary: urządzenie ma niewielkie gabaryty – możesz zamontować je zarówno w pionie, jak i w poziomie. Na dodatek możesz także zdjąć tylną ścianę, aby zamontować je bezpośrednio na ścianie. Dzięki temu odnajdzie się w każdej kotłowni, także tej niewielkich rozmiarów;
  • wysoka trwałość: hydrobox do pompy ciepła jest wykonany z najwyższej klasy materiałów. Wyróżnia się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne i wyzwania, jakim poddawane są elementy w instalacjach centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej;
  • modułowość: będziesz w stanie w łatwy sposób zintegrować hydrobox z innymi elementami instalacji, dzięki czemu będzie jeszcze bardziej funkcjonalna. Może przy tym prezentować się naprawdę nieźle pod względem wizualnym.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także