Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2007-03-06  |  Ostatnia aktualizacja: 2007-03-06
Inżynierowie z Leicester poprawiają bezpieczeństwo latania
Inżynierowie z Leicester poprawiają bezpieczeństwo latania
Inżynierowie z Leicester poprawiają bezpieczeństwo latania
Inżynierowie z University of Leicester dokonali znacznych modyfikacji systemu kontroli lotu. Nowe rozwiązania były właśnie testowane w niemieckim centrum rozwojowym (DLR) i niemieckie lotnictwo wojskowe. System ma wydatnie poprawić bezpieczeństwo latania.

Interakcje człowiek-maszyna w samolocie mogą prowadzić do tzw. „pilot involved/in-the-loop oscillations” (PIOs) czyli innymi słowy do zakłóceń we współpracy. Zaistnienie takiego faktu wpływa bardzo znacząco na obniżenie bezpieczeństwa lotu. Jest to jedno z największych zmartwień przemysłu lotniczego na całym świecie.

Zespół inżynierów z Leicester, German Aerospace Center oraz pilotów z German Armed Forces Flight Test Centre (WTD61) prowadzą testy kompensatorów zapobiegających PIO na eksperymentalnej jednostce o nazwie DLR ATTAS.

Podczas lotów próbnych, samolot testowy był poddawany konkretnym próbom, które miały prowadzić do zaistnienia sytuacji typu PIO. Parametry lotu i komentarze pilota były gromadzone i porównywane w sytuacji z włączonym kompensatorem z Leicester i bez.

Matthew Tuner z University of Leicester tak to skomentował: „Komentarze pilota wskazały, że samolot z aktywnym kompensowaniem był znacznie mniej podatny na zaistnienie sytuacji typu PIO. Co więcej, samolot w ogóle zachowywał się bardziej przewidywalnie, co okazało się dodatkową, niespodziewaną zaletą systemu.”
”Przy każdym manewrze, samolot zachowywał się co najmniej równie dobrze, a często i lepiej niż przy wyłączonym systemie kompensacji z Leicester.”

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
University of Leicester
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także