Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2021-06-21  |  Ostatnia aktualizacja: 2021-06-21
Kątownik gorącowalcowany – co to jest i jakie posiada zastosowania?
Kątownik gorącowalcowany – co to jest i jakie posiada zastosowania?

Ciężko znaleźć osobę, która nie wie, czym jest kątownik – w końcu spotkać je można wszystkie – zarówno w prywatnych domach, obiektach przestrzeni publicznej, firmach, jak i pozostałych obiektach. Gdy jednak pojawia się hasło kątownik gorącowalcowany, niewiele osób wie, z jakiego rodzaju produktem na realnie do czynienia. Przedstawiamy zatem tego typu wyroby i odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

 

Różnice pomiędzy kątownikami gorącowalcowanymi i zimnowalcowanymi

Patrząc pod kątem produkcji kątowników gorącowalcowanych i zimnowalcowanych, główną różnicą jest jej drugi etap. Niemniej jednak dla konsumentów najistotniejsze są różnice wynikające z właściwości. Kątownik gorącowalcowany wykazuje większą zdolność do dalszej obróbki. Można go w prosty sposób ciąć, spawać lub szlifować. Wadą jest jednak jego wygląd, który wynika z powstawania zgorzeliny na powierzchni stali. Jeśli więc kątownik ma być elementem widocznym, lepiej od razu sięgnąć po kątownik zimnowalcowany – chyba że w dalszych etapach realizacji projektu będzie on lakierowany. Wtedy zgorzeliny na powierzchni stali nie są tak dużym problemem, gdyż zostaną one przykryte warstwą farby – co powinno być standardem, gdy stalowy kątownik gorącowalcowany będzie wystawiany na kontakt z warunkami atmosferycznymi.

 

Kątownik gorącowalcowany – zastosowania

Biorąc powyższe informacje odnośnie tego, że kątownik gorącowalcowany nie zapewnia tak atrakcyjnych walorów wizualnych, a doskonale sprawdza się przy dalszej pracy i obróbce, jest on chętnie wykorzystywany do realizacji wszelkiego rodzaju projektów budowlanych lub mechanicznych. Stanowi on nieodłączny element konstrukcji i wzmocnień – niezależnie od tego, czy stosowany jest w formie podstawy ramy wolnostojącego obiektu (tj. garaż lub szklarnia), czy wsparcie konstrukcji maszyn. Oznacza to, że kątownik gorącowalcowany spotkać można m.in. we wszystkich nieruchomościach (zarówno tych prywatnych, jak i przemysłowych), maszynach (również w zaawansowanych liniach produkcyjnych i gospodarstwach) i pojazdach (także funkcjonalnych, np. budowlanych lub rolniczych). Warto zauważyć, że kątowniki są także świetnym zabezpieczeniem łączeń pod kątem prostym.

Jak widać, kątownik gorącowalcowany ma niezwykle odpowiedzialne zadanie. Nie warto zatem szukać oszczędności w trakcie inwestycji, gdyż zakup tańszych zamienników może oznaczać dużo gorsze właściwości eksploatacyjne lub pogorszoną wytrzymałość i żywotność. Jeśli szukasz wysokogatunkowych rozwiązań, zajrzyj na stronę sklepu Ulamex.com.pl – znajdziesz tam wszystko, czego możesz potrzebować.

 

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
ulamex.com.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także